ABD Savunma İstihbarat Ajansı Binbaşısı İsrail’e Destek Veren Politikalar Nedeniyle İstifa Etti

image_664304b9d5def
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binbaşı Harrison Mann, İsrail’in Gazze Saldırılarına Karşı Koşulsuz Destek Veren Politikaları Eleştirdi

ABD Savunma İstihbarat Ajansı’nda görevli bir binbaşı, ülkesinin İsrail’in Gazze’deki saldırılarına verdiği “koşulsuz” destek nedeniyle istifa etti. Binbaşı Harrison Mann, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifasını duyurdu.

İstifasında İsrail’e Verilen Koşulsuz Desteği Eleştirdi

Binbaşı Mann, ABD’nin Gazze’ye yönelik saldırılarında İsrail’e sağladığı “koşulsuz” desteğin on binlerce masum Filistinlinin ölümüne ve açlığa terk edilmesine neden olduğunu belirtti. Mann, bu politikanın daha geniş çaplı bir savaş riskini artırdığını ifade etti.

Etnik Temizlik Konusunda Suçluluk ve Utanç Duyduğunu Söyledi

Mann, Avrupa kökenli Yahudi bir aileden geldiğini belirterek, etnik temizlik konusunda büyüdüğü ahlaki çerçevenin etkisinden bahsetti. Kendisini “alternatif bir evrende” hissettiğini ve meslektaşlarının İsrail’e verdiği desteği kabul edilemez bulduğunu dile getirdi.

ABD Basınında Yorumlar: Bir İlk

ABD basınında, ABD ordusu ve istihbarat topluluğundan birinin kamuya açık bir şekilde istifa etmesinin “bir ilk” olduğu vurgulandı. Bu olay, ABD’de İsrail politikalarına karşı artan eleştirilerin yansıması olarak görüldü.

Önceki İstifa Örnekleri

ABD Hava Kuvvetleri’nde görevli Aaron Bushnell’in İsrail’in Washington Büyükelçiliği önünde gerçekleştirdiği protesto eylemi ve ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan istifalar da ABD’de artan tepkilerin bir göstergesi olarak yorumlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver