Acer, Çevre Dostu Vero Ailesini Chromebook Vero 514 ile Genişletti

Acer Chromebook Vero 514’ün kasasında, %30 geri dönüştürülmüş (PCR) plastik malzeme ve %90 geri dönüştürülmüş kâğıt ambalaj kullanıldı.

Screenshot_1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Editör Özeti

Üretiminde geri dönüştürülmüş malzemelerin ve çoğunlukla geri dönüştürülmüş kâğıt ambalajların kullanıldığı Chromebook Vero 514, Acer’ın Earthion misyonunu temel alıyor ve daha kolay yükseltme, onarım gibi uzun ömürlü kullanıma imkân veren özellikleri ile şirketin sürdürülebilirlik vizyonunu destekliyor.
En yeni 12. nesil Intel® Core™ işlemcilerden güç alan cihaz, %100 sRGB renk gamı ve 300 nit parlaklığa sahip 14 inç Full HD dokunmatik ekranı ile birinci sınıf bir performans sunuyor.
MIL-STD 810H dayanıklılık standardına sahip bir tasarım ile gelen bilgisayar, hızlı şarjı destekleyen 10 saatlik pil ömrü ile dikkat çekiyor.
Acer Chromebook Enterprise Vero 514’te, Chrome OS’nin tüm iş yeteneklerinin kilidi açılmış olarak geliyor.

Acer bugün yaptığı açıklamayla tüketicilere, işletmelere ve kurumlara ekolojik ayak izlerini azaltmak için daha fazla seçenek sunarak daha sürdürülebilir bir geleceği destekleme taahhüdünü teyit eden Vero ailesinin ilk Chromebook’u Acer Chromebook Vero 514‘ü duyurdu. Yeni Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T), bileşenlerinin yükseltilmesi, onarılması, sökülmesi ve geri dönüştürülmesinin kolay olması sayesinde cihazın ömrünü uzatan düşünceli tasarımı ile öne çıkıyor. Genel olarak tüm donanımı geri dönüştürülmüş malzemeler içeren cihazın kasasında %30 ve tuş kapaklarında %50 geri dönüştürülmüş (PCR) plastik malzeme ile dokunmatik yüzeyinde %100 okyanusa bağlı plastik ve ambalaj tasarımında %90 geri dönüştürülmüş kâğıt kullanılmış.

 

Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlar ve BT Ürünleri İş Birimi Genel Müdürü James Lin, “Chromebook’ların basitliği, güvenliği ve hızı, Vero serimizdeki çevreye duyarlı güçlü cihazlar yaratma vizyonumuzu çok iyi bir şekilde tamamlıyor. Yeni Acer Chromebook Vero 514’ü müşterilerimizin işletmeleri, evleri ve okulları üzerinde olumlu ekolojik etkileri olan çevre dostu ürünler geliştirmeye devam ettiğimiz Earthion misyonumuzu somutlaştırmanın sıradaki adımı olarak görüyoruz” dedi.

 

Azalt, Yeniden Kulan ve Geri Dönüştür

 

Yeni Acer Chromebook Vero 514’ün kasası ve ekran çerçevesi %30 ve klavye tuş başlıkları ile hoparlörü %50 PCR plastik içeriyor. Dahili fan muhafazasında ve OceanGlass™ dokunmatik yüzeyinde okyanusa bağlı plastikler kullanılmış olan Chromebook, bu sayede okyanustaki plastik atıkların azaltılmasına katkıda bulunurken aynı zamanda bu malzeme cihazda şık, cam benzeri bir doku ve duyarlı dokunma hissi yaratıyor.

 

RAM ve SSD’yi değiştirmek için standart vidalarla kolayca çıkarılabilen alt kapak ile onarım ve yükseltme süreçleri basitleştirilen Chromebook’ta, bu sayede uzun ömürlü bir kullanım sağlanırken, çevresel etki de en az indirilmiş. Cihaz, gri parke taşı kaplamalı motifli boyasız kasası ve %99 geri dönüştürülebilir ekran paneline ile oldukça şık bir görünüme sahip. MIL-STD 810[1] test standartlarını karşılayan Acer Chromebook Vero 514, bu sayede hem darbelere daha dayanıklı hem de 122 cm’ye kadar yükseklikten düşmelere karşı cihazı koruyan güçlendirilmiş bir tasarım ile geliyor.

 

Güçlü Performans Özellikleri ile Acer Chromebook Vero 514

 

En yeni 12. Nesil Intel® Core™ işlemciler ve Intel® Iris® Xe grafik kartından[2] güç alan Acer Chromebook Vero 514, bu gelişmiş özellikleri ile iş birliği, üretkenlik ve eğlence ihtiyaçlarının üstesinden kolaylıkla geliyor. Hızlı şarj özelliği ile 10 saatlik [3] pil ömrünün %50’si yalnızca 30 dakikada şarj edebilen Acer Chromebook Vero 514 bu sayede kullanıcıların gün boyunca kesintisiz performans elde etmesini sağlıyor.

 

Dokunmatik ekran seçeneğiyle sunulan 14 inçlik full HD yansıma önleyici Corning Gorilla Glass ekran, 300 nit parlaklık ve geniş %100 sRGB renk gamı sayesinde daha canlı ve çekici bir görüntüleme deneyimi sunuyor. %88 gibi etkileyici bir ekran-gövde oranı sunan ince çerçeve tasarımı ile dikkat çeken bu şık cihaz, parlamayı azaltan FULL HD web kamerası ve akıllı amplifikatöre sahip DTS ses sistemi ile son derece başarılı bir video konferans deneyimi sunuyor.

 

Üretmek ve hep bağlantıda kalmak için tasarlanan Acer Chromebook Vero 514, hızlı ve güvenilir Wi-Fi 6E özelliği sayesinde birçok cihaza ve ekrana bağlanabiliyor. Cihaz ayrıca iki adet USB Type-C, USB 3.2 Type-A ve HDMI dahil olmak üzere zengin bağlantı seçenekleri ile kullanıcılara alternatif şarj noktaları da sağlamış oluyor.

 

Acer Chromebook Enterprise Vero 514

 

Kurumsal kullanıcıları çeşitli ChromeOS iş yetenekleriyle donatan Acer Chromebook Enterprise Vero 514, bu sayede STK’lar, çağrı merkezleri, sağlık kurumları ve diğer işletmelerdeki çalışanların verimliliğini ve üretkenliğini artırıyor. Chromebook Enterprise Vero 514, gelişmiş güvenlik, raporlama ve öngörü sağlama özellikleri ile ölçeklenebilir bulut tabanlı yönetim ve el değmeden kayıt dahil olmak üzere Chrome OS’nin tüm iş yeteneklerinin kilidi açılmış olarak geliyor.

 

Geri Dönüştürülebilir Ambalaj ile Çevreye Daha Az Etki

 

Ambalaj tasarımındada geri dönüştürülebilir malzeme tercih eden Acer bu sayede çevresel atıkları en aza indirmeye yardımcı oluyor. Yüzde 90 geri dönüştürülebilir bir kutu ile tüketicilere ulaştırılan bilgisayarın çantası ve klavye kılıfı ise %100 geri dönüştürülmüş plastik içeriyor. Adaptör kılıfı ise geleneksel plastik torba yerine kâğıttan yapılmış. Çok amaçlı bir kutu olacak şekilde tasarlanan iç ambalajı, siz cihazınızı açıp kurulumunu yaptıktan sonra da tamamıyla yeniden kullanılabiliyor. Bu şık kutu üçgen bir dizüstü bilgisayar standı olarak ya da ev ve ofis işlerinde[4] farklı amaçlar için kullanılabiliyor.

 

Çevre Dostu Vero Ailesinin Son Üyesi: Acer Chromebook Vero 514

 

Yeni Acer Chromebook Vero 514, Aspire Vero dizüstü bilgisayarlar, Veriton Vero Hepsi Bir Arada, Vero monitörler, Vero projektör ve fare ve klavye gibi Vero markalı aksesuarları içeren Acer’ın Vero serisine en son eklenen ürün olarak ailedeki yerini almış durumda.

 

Acer Earthion

 

Vero ürün ailesi, çevresel sorunların üstesinden gelmek için yenilikçi çözümlerle şirketin, tedarik zinciri ortaklarının, çalışanlarının ve tüketicilerinin güçlü yönlerini birleştiren Acer’ın sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarının bir anlamda zirvesi olan Earthion platformu altında başlatıldı. Yenilenebilir Enerji Ligi RE100 üyesi olan Acer’ın hedefleri arasında 2035 yılına kadar tüm operasyonlarında %100 yenilenebilir enerji kullanmak, daha çevre dostu ürün tasarımları ve tedarik zincirinde karbon ayak izinin azaltılması yer alıyor.

 

Fiyat ve Bulunabilirlik

 

The Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T) dizüstü bilgisayar kasım ayında EMEA’da 599 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

 

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli

pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen

www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.

 

1 MIL-STD 810F’ye dayalı Kum ve Toz testi. MIL-STD-810H, kontrollü ayarlarda yürütülen bir test protokolüdür ve her durumda gelecekteki performansı garanti etmez. Kullanıcılar testleri simüle etmeye çalışmamalıdır ve bundan kaynaklanan her türlü hasar, Acer’ın standart garantisi kapsamında değildir.

2 Özellikler modele ve bölgeye göre değişebilir. Tüm modeller stoklarla sınırlıdır.

3 Özellikler modele ve bölgeye göre değişebilir. Tüm modeller stoklarla sınırlıdır.

4 Statik kullanım için önerilir (video konferans, video izleme vb.).

Acer Hakkında

1976’da kurulan Acer, günümüzde 160’tan fazla ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük ICT şirketlerinden biridir. Yüzünü geleceğe dönen Acer; donanım, yazılım ve hizmetlerin bir araya gelerek tüketicilere ve işletmelere yeni fırsatlar sunduğu bir dünya oluşturmaya odaklanmıştır. Hizmet tabanlı teknolojilerden Nesnelerin İnterneti, oyunlar ve sanal gerçekliğe kadar birçok alanda Acer; 7000’den fazla çalışanıyla, insanlarla teknoloji arasındaki sınırları kaldıran ürün ve çözümler araştırmaya, tasarlamaya, pazarlamaya, satmaya ve desteklemeye kararlıdır. Daha fazla bilgi için www.acer.com.tr adresini ziyaret edin.

© 2022 Acer Inc. Tüm hakları saklıdır. Acer ve Acer logosu, Acer Inc’in tescilli ticari markasıdır. Celeron, Intel ve Intel logosu, Intel Corporation veya iştiraklerinin ABD ve/veya diğer ülkelerde ticari markalarıdır. Diğer ticari markalar, tescilli ticari markalar ve/veye hizmet markaları, belirtildikleri veya başka türlü şekilde ilgili sahiplere aittir. Tüm teklifler önceden belirtilmeksizin değiştirilebilir ve tüm satış kanallarında geçerli olmayabilir. Belirtilen fiyatlar üreticinin tavsiye ettiği perakende satış fiyatlarıdır ve bölgeye göre değişebilir. Satış vergileri eklenebilir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver