Alec Baldwin’in Duruşma Talebi Reddedildi

image_6651bb97323da
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New Mexico’da Yargıç, Alec Baldwin’in Talebini Reddetti

’24 Mayıs Cuma günü New Mexico’daki bir yargıç, Alec Baldwin’in, 2021 yılında film çekimleri sırasında boş sandığı tabancanın dolu çıkması sonucu görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i vurmasıyla ilgili kasıtsız adam öldürme suçlamasına itiraz teklifini reddetti. Bu karar, Hollywood aktörü Alec Baldwin’in benzeri görülmemiş bir duruşmayla karşı karşıya kalacağını gösteriyor.

Alec Baldwin’in Savunması “Sahtekarlık” Olarak Nitelendirildi

Baldwin’in avukatları, New Mexico eyalet savcısının jüri üyelerine savunma tanıklarını sorgulama hakkı vermemesini ve kanıtları dinlemelerini engellemesini eleştirerek, büyük jürinin oyuncuya yönelik suçlamasını “sahtekarlık” olarak nitelendirdi. Ancak bölge mahkemesi yargıcı Mary Marlowe Sommer, bu talebi reddetti.

Hollywood Tarihinde Benzeri Görülmemiş Bir Olay

Hutchins’in ölümü, Hollywood tarihinde benzeri görülmemiş bir olay olarak kayda geçti. Film setindeki silahlı saldırı sonucu canlı mermiyle vurulan Hutchins’in ölümü, Hollywood’da sessiz dönemden bu yana sette yaşanan ilk ölümcül silahlı saldırı olarak tarihe geçti. Baldwin ise tetiği çekmediğini iddia ediyor ve bu iddia davanın merkezinde yer alıyor.

Sonraki Duruşma 10 Temmuz’da

Brandon Lee’nin 1993’te boş bir merminin tabancanın namlusuna sıkışması sonucu ölmesi gibi Hollywood tarihinde benzer olaylar hukuk yoluyla çözülmüştü. Alec Baldwin’in duruşması ise 10 Temmuz’da görülecek.

Bu Yazıya Tepki Ver