Alperen Berber Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonasında Altın Madalya Kazandı

image_65771102a6c4b_y2NwMT
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Güreşçisi Alperen Berber, Türkiye Şampiyonu Oldu

8-10 Aralık tarihlerinde Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Nazmi Avluca Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi. Çorum’da gerçekleştirilen şampiyaya, 81 ilden 44 takım ve 350 sporcu katıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün milli sporcusu Alperen Berber, 82 kiloda Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Alperen Berber Daha Önceki Başarılarına Yeni Bir Madalya Ekledi

Alperen Berber daha önce katıldığı U20 Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu, U23 Dünya Şampiyonası’nda ise dünya ikinciliği unvanını elde etmişti. Bu kez Türkiye Şampiyonası’nda da gösterdiği üstün virajbet performansla altın madalyaya uzandı.

“Başarılarım Devam Edecek” Diyor

Türkiye Şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Alperen Berber, “Başarılı olduğum bir şampiyonayı daha geride bırakıyorum. Türkiye Şampiyonu olduğum için çok mutluyum. Çok çalışıyorum ve şehrimizi, ülkemi gururlandırmak için elimden geleni yapıyorum. İnşallah bu başarılarım devam edecek.” şeklinde konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Antrenörü Fatih Üçüncü Teşekkür Etti

Şampiyon olan Alperen Berber ve dereceye giren sporcuları tebrik eden Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Grekoromen Takımı Antrenörü Fatih Üçüncü ise, “3 yıl önce kurulan takımımız günden güne  virajbet giriş büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Çok iyi bir takımız ve çalışmalarımızın da karşılığını alıyoruz. Takımımızdaki sporcularımızın hepsi Samsun’un evlatları. Şampiyon olan milli sporcumuz Alperen Berber ve dereceye giren diğer sporcularımıza emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver