Alperen Cihan Çetinkaya Kimdir?

Alperen Cihan Çetinkaya
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alperen Cihan Çetinkaya, 01.01.1991 tarihinde Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Manisa’da tamamladı. 2014 yılında Strasbourg Schuman III Hukuk Fakültesi ve Selcuk Universitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Junior Chamber International ve Business Week tarafından 2013 ve 2014 senelerinde ”Türkiye’nin en başarılı 10 genci ” arasında gösterildi. Yurtdışında bulunduğu esnada bir Yahudi kuruluşunun düzenlediği makale yarışmasında ”Avraam’ın Çocukları: Post Modern Yahudilik” isimli makalesi ile 2.lik derecesi elde etmiş ve 21 yaşında bir Yahudi kuruluşundan ödül alan tek Türk olmuştur. Türkiye’nin en çok makale yarışması kazanan kişisi olan Çetinkaya; son olarak 2014 yılında The World Association for Hallyu Studies tarafından düzenlenen yarışmada ‘özel ödül’ derecesi kazanarak ülkemizi gururlandırmıştır.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen platformu seçilen İyilik Takipçileri Platformu’nun kurucu baskanlarındandır, aynı zamanda Malatya İş Adamları Derneği üyesidir. Halihazırda İzmir Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır.

Instagram: https://instagram.com/av.alperencihancetinkaya?igshid=13l1s26txrzhi

Bu Yazıya Tepki Ver