ADS

Annelere Aylık 2 Bin TL Maaş Müjdesi Tek Bir Şartı Var

Her kadın çalışmak ister. Fakat anne olunca bu biraz zor oluyor. Çalışan anneler işten çıkmaz zorunda kalabiliyor. Fakat artık çalışmayan anneler de para kazanabilecekler. İŞKUR başlattığı bir uygulama ile annelere aylık 2 bin TL maaş verilecek. Fakat bunun için bir şart bulunuyor. Çalışmayan anneler eğer gelir elde etmek isterlerse İŞKUR’un başlattığı uygulama ile aylık 2 bin TL gelir elde edebilecek bunun tek şart ve detaylar haberimizde..

Şu dönemde bütün anneler evlerine ek gelir sağlamak ya da çalışmak istiyor. Geçim zorluklarını aşmak için oluşan bu istekler çocuk yüzünden zor olabiliyor. Fakat İŞKUR’un başlattığı bir uygulama ile annelerde aylık 2 bin TL maaş daha doğrusu ek gelir kazanabilecek. Bunun için İŞKUR’un tek şartı ise İŞKUR tarafından açıklan kurslara katılmak. İŞKUR tarafından düzenlenen iş başı mesleki eğitim kursları kapsamında çalışmayan annelere müjdeli haber geldi.

KURSA KATILAN ANNELERE GÜNLÜK ÜCRET ÖDENECEK

Çalışmayan annelerin de gelir elde edebilmesi için başlatılan bu uygulamada kursa katılan her anneye günlük 77 Lira 70 Kuruş ödeme yapılacak. Bu projeden faydalanabilmeniz için ya hiç çalışmamış olmak ya da şuan aktif bir işinizin olmaması gerekiyor. İŞKUR tarafından başlatılan kurslara katılmanız dahilinde günlük ücret ödemeniz başlayacak. Mesleği olmayan anneler içinde meslek eğitimi haline gelen bu proje sayesinde anneler de para kazanabilecekler. Diğer bir müjdeli haber de kursa katılan annelerin sigorta giderleri de İŞKUR tarafından karşılanacak. Kurs süreleri de 3 ay ile 6 ay arasında değişiyor.

İŞKUR’A BAŞVURU YAPMANIZ GEREKİYOR

Açılacak kurslardan haberdar olmak ve kurslara kaydınızı yaptırmak için İŞKUR’a kayıt yaptırmanız gerekiyor. İŞKUR istediğiniz kursun açılması dahilinde size haber veriyor. İŞKUR’da bir çok mesleki alanda kurs alabilirsiniz. Bu kurs sayesinde hem meslek sahibi olursunuz hemde kurs süresi boyunca gelir elde etme imkanına sahip olursunuz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı