Antalya’da Motosiklet Kazası Geçiren Lise Öğrencisi Efe Can’a Destek Çağrısı

image_66433aa441748
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genç Efe Can Deligözoğlu Omuriliğini Zedelenerek Yatağa Bağımlı Hale Geldi

Antalya’da yaşayan 16 yaşındaki lise öğrencisi Efe Can Deligözoğlu, geçirdiği motosiklet kazasının ardından omuriliğinin zedelenmesi sonucu yatağa bağımlı hale geldi. Kaburgaları kırılan genç, trakeostomi tüpü ile nefes alabiliyor. Genç Efe’nin bakımını ise annesi Sahra Bedregehy üstleniyor.

Anne Sahra Bedregehy’den Yürek Burkan Çağrı

Sahra Bedregehy, çocuğunun bakımlarını artık sağlayamadığını belirterek, tedavisinin evde yapılamadığını ve durumunun günden güne kötüleştiğini ifade etti. Bedregehy, “8 ay önce motor kazası yaptı. 4 ay yoğun bakımda yattı. Boynundaki kemiklerin tamamı kırıldı ve beyin kanaması geçirdi. Şu an nefes alabilmesi için boğazı delik. Geçinebilmek için pazarda mısır, un satıyorum. Çocuğun tedavisini maalesef yapamıyorum” dedi.

Yardım Çağrısı Gözyaşları Arasında Yapıldı

Gözyaşları arasında yardım isteyen Bedregehy, “Evde tedavi olamıyor. Hastaneye gitmesi gerekiyor. Enfeksiyon kaptı ve ayağı görüldüğü gibi şiş. Kusma ateş var, bir şey yiyemiyor. Devamlı terliyor. 2 ay önce ameliyat olması gerekiyordu ama maalesef olamadı. Lütfen yardım edin, bu çocuk daha 16 yaşında. Uzun bir ömrü olması gerekiyor. Çocuğum iyileşsin başka bir şey istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver