ADS

Arda Ayten Kimdir ? Kim Milyoner Olmak İster’de 1 Milyon Kazanan Yarışmacı

Kim Milyoner Olma İster yarışmasında 1 Milyonluk soru bugün soruldu. Yarışmacı Arda Ayten 1 Milyonluk soruya doğru cevap vererek büyük ödülün sahibi oldu. Peki Arda Aytekin kimdir ?

ATV ekranlarında yayınlanan ve en çok izlenen yarışmalardan biri olan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Arda Ayten 1 Milyonluk soruyu doğru cevaplayarak 1 Milyonluk ödülün sahibi oldu. Günlerdir beklenen bu soru bugün soruldu ve Arda Aytekin soruya cevap vererek büyük ödülün sahibi oldu. Peki Arda Aytekin kimdir ?

Herkesin merak ettiği 1 Milyonluk soruyu açtıran ve doğru cevap vererek özellikle sosyal medyada herkesin takdirini kazanan Arda Ayten soruyu doğru cevapladıktan sonra en başından beridir biliyordum ama baskı vardı. Daha erken bilemediğim için özür diliyorum dedi. Türkiye’yi ekran başına kitleyen yarışmada 1 Milyonluk soruyu açtırma başarısı gösteren Arda Ayten soruyu doğru cevaplayarak büyük ödülünde sahibi oldu.

1 Milyonluk Soru Neydi ?

Herkesin merakla beklediği Kim Milyoner İster yarışmasında 1 Milyonluk soru bugün soruldu. Soru ise On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer ? Sorunun şıkları ise Vatan, Kan, Toprak ve Yurt kelimeleriydi. Arda Aytekin ise C şıkkı olan Toprak cevabını vererek doğru cevabı vermiş oldu ve 1 Milyon TL ödülünü kazanma başarısını gösterdi.

Arda Ayten Kimdir ?

19 yaşındaki tıp öğrencisi olan Arda Ayten, Sütçü İmam Üniversitesi’nde okuyor. Kitaplara karşı ilgili olduğunu söyleyen genç yarışmacı programda söylediği “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum” sözleri ile izleyenleri duygulandırmıştı.

Arda Ayten ayrıca yarışmada anne ve babasının 4 yaşında iken boşandıklarını dile getirmişti. Arda Ayten şimdiye kadar 4 kitap yazdığını da izleyicilerle paylaşmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı