Azerbaycan’dan Fransa’ya Dağlık Karabağ notası! Büyükelçi, bakanlığa çağırıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, Fransa Senatosu’nun kararı nedeniyle Fransa’nın Bakü Büyükelçisi Zacharie Gross’un bakanlığa çağrıldığını söyledi.

Bakanlık yetkilileri, Birleşmiş Milletler (BM) Şartı, Helsinki Nihai Senedi, BM Güvenlik Konseyi’nin 1993 tarihli ilgili kararlarına ve uluslararası hukuk norm ve ilkelerine aykırı olan Fransa Senatosu’nun kararına karşı verilen notayla ilgili Büyükelçi Gross’u bilgilendirdi. Büyükelçi Gross da Azerbaycan’ın notasını ülkesinde ilgili makamlara ileteceğini kaydetti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecekİstanbul’da tedirgin eden görüntü! Uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecekYerli korona aşısında bir kritik eşik daha aşıldı! Bakan Koca, 'Umutluyuz' dediYerli korona aşısında bir kritik eşik daha aşıldı! Bakan Koca, “Umutluyuz” dediKorona verilerinde vahim artış! Vefatlar yine rekor kırdı, 29 bin 132 vaka varKorona verilerinde vahim artış! Vefatlar yine rekor kırdı, 29 bin 132 vaka var

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir