Bakan Osman Aşkın Bak Spor Zirvesi ve Ödül Törenine Katıldı

image_658956c5345fe_1I2DR5
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Sporunu Geliştirmek İçin Çalışmalar Sürüyor

Bakan Osman Aşkın Bak, Turkuvaz Medya Grubu tarafından düzenlenen “Spor Zirvesi ve Fotomaç Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni”ne katıldı. Bakan Bak, Türk sporunu geliştirmek ve ilerletmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

2024 Yılı Spor İçin Yoğun Geçecek

Bak, gelecek yılın spor için yoğun geçeceğini anlattı. “Gündemimizde olimpiyatlar var. 2024 Olimpiyat Oyunları’na çok az bir süre kaldı. Amacımız Türkiye’yi 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda en iyi şekilde temsil etmek. Buna göre hedeflerimiz ve federasyonların çalışmaları var. Gündemimizde İtalya ile birlikte organize edeceğimiz 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı var. Grubunu lider bitirerek Almanya’da düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na gidecek genç bir milli takımımız var. Onlardan da çok şey bekliyoruz. Bu takımın başarılı olacağına yürekten inanıyoruz. 2024 yılı spor için çok yoğun olacak.” dedi.

Türkiye Spor Ülkesi Olma Yolunda İlerliyor

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin son 22 yılda tesisleşmede ortaya koyduğu vizyon ve attığı adımlarla dünya ve Avrupa’nın en önemli organizasyonlarını yapacak yeteneğe sahip olduğunu belirtti. “Türkiye, spor salonları, havuzları, stadyumlarıyla müthiş bir çıkış ortaya koydu. Bunun sonucunda da 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı İtalya ile birlikte organize edecek. Bu hazırlıklarımızı yapacağımız önemli organizasyonlardan biri. Bunun yanında pek çok dünya ve Avrupa şampiyonaları, uluslararası turnuvalar yapılacak. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelmesi en büyük şansımız. Türkiye spor ülkesi olma yolunda hızla ilerliyor.” dedi.

Türkiye Spor Devrimine Doğru İlerliyor

Bakan Bak, bakanlık olarak sporun tabana yayılmasına büyük önem verdiklerini aktardı. “Bunun için de tesislere ve antrenörlere ihtiyaç var. Bu çerçevede yaptığımız çalışmalar var. Bunlardan biri yetenek taraması. Buna göre ilkokul üçüncü sınıftaki öğrencileri yeteneklerine göre en az iki spor dalına yönlendiriyoruz. Yaklaşık 4 milyon çocuğumuzu taramadan geçirdik. Ardından Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi ile 9 milyona yakın çocuğumuza yüzme öğrettik. Biz 610 tane yüzme havuzu yapmışız. Bu büyük bir devrim. Türkiye tesis devrimiyle beraber spor devrimine doğru ilerliyor.” dedi.

Okul Sporlarında Devrim Başlıyor

Bakan Bak, sporda altyapıya yapılan yatırımların en güzel örneklerinin A Milli Kadın Voleybol Takımı ve milli okçu Mete Gazoz’un elde ettiği başarılar olduğunu aktardı. “Türkiye’de bir spor devrimi var. Bu devrimi tamamlamak için de şimdi Milli Eğitim Bakanlığı ile bir çalışma yürütüyoruz. Okul sporlarında büyük bir harekete başlıyoruz. Bütün okullarda okul spor kulüpleri kuruyoruz. Yani inanıyoruz ki Türkiye gelecekte büyük sportif başarılara ulaşacak.” dedi.

Bakan Bak’a Onur Ödülü Verildi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a zirvede onur ödülü verildi.

Bu Yazıya Tepki Ver