Bakanlık, ‘güvensiz’ olarak tespit edilen 41 maske markasını yayınladı

Bakanlık, 'güvensiz' olarak tespit edilen 41 maske markasını yayınladı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronayla mücadelede gündelik hayatta en çok kullandığımız ürünlerden biri maske oldu. Ancak bazı fırsatçılar, sahte maske üreterek bir servet kazandı.

335 DONANIM DENETLENDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise yapılan denetimler sonucunda 41 maske markasının güvensiz olduğu açıkladı. Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, pandemi sürecinde 335 kişisel koruyucu donanım denetlendi.

Güvensizlik şüphesiyle numunesi alınan ürünler testlere gönderildi ve 41 maske markası güvensiz ürün olarak tespit edildi.

ONAYLANMIŞ STANDARTLAR GÖZ ÖNÜNE ALINARAK DENETİM YAPILDI

Güvensizlik tespitleri, solunum koruyucu donanımlar alanında onaylanmış kuruluş olan laboratuvarlarda ilgili standartlara uygun bir şekilde gerçekleşti.

Bakanlık yayınladı: İşte güvensiz olan 41 maske

MASKELER GÜBİS ÜZERİNDEN PAYLAŞILDI

Bu 41 maskeye ait marka, model ve seri numaraları Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi (GÜBİS) üzerinden kamuoyuyla paylaşıldı.

“TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Açıklamada ayrıca bakanlığın, ürettikleri ürünlerle vatandaşın sağlığına kast eden ve haksız rekabete yol açan kişilerin, firmaların takipçisi olmaya devam edeceği belirtildi.

İşte güvensiz maske markaları:

Safeguard 2313Safeguard 2315 ModelSafeguard 2311 ModelVip Mask FfP 1 VVip Mask Ffp2Vip Mask Ffp VArizonArizon Kn 95KgtBozkurt-Bzk44 VentilliBozkurt-Bzk44 VentilsizWogi Wogi Ffp2 VDnaErt Plus 300Ert Plus 400Ert Plus 200Ertplus 100AytıHoriTemsanAwonAwon 1200Awon 1402AresNez MaskEmr Natural 1202 VentilliEmr Natural 1202 VentilsizMistLc Waikiki Grup Helinİkaz TicaretSelf InnBakanlık, 'güvensiz' olarak tespit edilen 41 maske markasını yayınladı

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir