ADS

Başarılı Dizi Mucize Doktor Hangi Diziden Uyarlanıyor

FOX TV ekranlarında yayınlanan yeni dizi Mucize Doktor dizisi başarılı bir grafik çiziyor. Herkes tarafından çok sevilen dizi ilk üç bölümde izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başardı bile. Perşembe akşamları yayınlanan dizi izleyiciler tarafından da çok beğenildi. Peki dizinin bir Amerikan dizisi uyarlaması olduğunu biliyor musunuz ? Evet dizi bir Amerikan dizisinden uyarlanıyor.

Herkesin sevdiği ve ilk bölümlerden Perşembe günlerinin reyting birinciliğini bırakmayan Mucize doktor dizisi Amerikan yapımlı The Good Doctor dizisinden uyarlamadır. The Good Doctor dizisi Amerika’da 2 sezon 36 bölüm olarak yayınlandı. Diziyi ülkemize Mucize Doktor dizisi olarak uyarlayan ise MF Yapım şirketi.

Mucize Doktor Dizisi Konusu Ney ?

Dizinin konusu ise Otizm ve Savant Sendromu olan bir cerrahın hayatı. Otizm ve Savant Sendromu olan doktor çevresindeki insanlar ile iletişimde güçlük çekmektedir. Bu doktorun dramatik ve başarılı hayatı bu dizide konu alınmıştır. Dizide doktorun adı Ali Vefa olarak geçmektedir. Ali Vefa’yı babası küçükken evlatlıktan reddeder ve bir de üstüne fena bir şekilde döver. Dizide Adil doktor ise Ali Vefa’yı evlatlık alır ve onu yetiştirir. Ali Vefa ise Adil doktorun Başhekimi olduğu hastahaneye asistan doktor olarak girme başarısı gösterir ve dizi burada başlar. Bundan sonrası Ali Vefa için çok zorlu bir süreç olacaktır. Ali Vefa doktorluğunu etrafına kabul ettirmek için çok çalışacaktır.

Bu Diziyi Kesinlikle İzlemenizi Öneririm

Ülkemizin mafya, savaş, kırma dökme, köy ağası ve saçma sapan zengin fakir dizilerinden kurtulup bu tür dizilere ihtiyacı var diye düşünüyorum. Bir otizmli bireyin neler başarabildiğini nerelere gelebildiğini bu tür konulara dikkat çeken farkındalık oluşturan diziler her zaman dizi sektörünü ileri taşıyacaktır. Ülkemizin mafya dizilerinden, aşk dizilerin kurtulması gerekiyor.

Mucize Doktor 4. Bölüm Fragmanı

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı