Başbakan onayladı, Pakistan’da artık tecavüzcüler hadım edilecek

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkede yerel kaynaklar, kararın federal kabine toplantısında alındığını iddia etti. Konu ile ilgili hükümet kaynaklarından henüz bir açıklama gelmedi.

“KORKMADAN ŞİKAYETÇİ OLABİLECEKLER”

Pakistan’da yayın yapan Geo TV, başbakanın toplantıda “Vatandaşlarımız için güvenli bir ortam yaratmalıyız. Kanun şeffaf olmakla beraber yetkililer tarafından sıkı bir şekilde uygulanacak. Kanun taslağı ile kadınların tecavüz olaylarını araştırmada rolleri artacak ve şahitlerin korunması için her şey yapılacak. Tecavüze uğrayan kadınlar bundan sonra korkmadan şikayetçi olabilecekler ve devlet bu kadınların güvenlikleri için kimliklerini koruyacaktır” ifadelerine yer verdiğini duyurdu.

Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek

KAPSAMLI BİR TASLAK HAZIRLANMIŞTI

Senato üyesi Faisal Javed Kahn ise dün yaptığı açıklamada, çocuk ve kadın tecavüzcülerine karşı, ağır cezaların uygulanması, davaların hızlı bir şekilde takip edilmesi, tecavüz mağduru ve şahitlerin korunması, tecavüzcüler hakkında hızlı bir şekilde soruşturma yürütülmesi ile ilgili taslağın hazırlandığını ve parlamento onayının beklendiğini söyledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kritik toplantı öncesi konuşan Bilim Kurulu üyesi karamsar bir tablo çizdiKritik toplantı öncesi konuşan Bilim Kurulu üyesi karamsar bir tablo çizdiHepimizin evinde bulunuyor! Koronanın çoğalmasını önleyip virüsleri yok ediyorHepimizin evinde bulunuyor! Koronanın çoğalmasını önleyip virüsleri yok ediyorLüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını, sonra kendini öldürdüLüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını, sonra kendini öldürdü

Daha önce, Pakistan’da ara ara yaşanan toplu tecavüz olaylarına ilişkin konuşan Başbakan Han, bu tür suçlar için idam ya da kimyasal hadım cezasının uygulanması gerektiğini söylemişti.

Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir