CORSAIR, NVIDIA Broadcast’in Ses ve Video Yapay Zeka Özelliklerini iCUE ve Elgato Yazılımına Bu Haftaki NVIDIA Studio’da Entegre Ediyor

Ayrıca, Twitch yayıncısı BigCheeseKIT, yayıncılığa nasıl başladığını ve NVIDIA Studio sayesinde nasıl popüler bir yayıncı olduğunu anlatıyor. Teknoloji şirketi CORSAIR ve yayıncı BigCheeseKIT, bu hafta NVIDIA Studio'ya konuk oluyor. Oyuncular, içerik üreticileri ve bilgisayar meraklıları için yüksek performanslı donanım ve sistemlerde lider olan CORSAIR, NVIDIA Broadcast teknolojilerini donanımına ve iCUE yazılımına entegre etti. Elgato'nun ses ve video yazılımına Wave Link ve Camera Hub'a da benzer yapay zeka geliştirmeleri eklendi.

1658226802_In_the_NVIDIA_Studio_CORSAIR_Big_Cheese_KIT
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GeForce RTX GPU’lara sahip içerik oluşturucular ve oyuncular, NVIDIA Broadcast’in CORSAIR ve Elgato mikrofonları ve kameralarına yönelik yapay zeka geliştirmelerinden; canlı yayınları, sesli sohbetleri ve görüntülü konferans aramalarını iyileştirmek için yararlanabiliyor.

 

Ayrıca, Twitch’de BigCheeseKIT nickiyle tanınan yayıncı Jakeem Johnson, GeForce RTX 3080 ekran kartının, heyecan verici yayınlarını yapay zeka özellikleriyle nasıl desteklediğini anlatıyor.

 

Yapay Zeka ile Geliştirilmiş Ses

 

NVIDIA Broadcast entegrasyonu, daha net ve daha keskin bir ses deneyimi için CORSAIR iCUE ve Elgato Wave Link’te yapay zeka destekli gürültü giderme ve oda yankısını giderme ses özelliklerini etkinleştiriyor.

 

Elgato Wave Link’te gürültü giderme, sanal stüdyo teknolojisi (VST) olarak geliştirildi. Kullanıcılar bu efekti Adobe Premiere Pro, Audition ve Blackmagic DaVinci Resolve gibi uyumlu yaratıcı uygulamaların yanı sıra

çok çeşitli ses platformlarında da kullanabiliyor.

 

GeForce RTX GPU’larda tensör çekirdekleri üzerinde çalışan yeni özellikler, kullanıcıların seslerini diğer ortam seslerinden ayırarak tanımlamak için yapay zekayı kullanıyor. Bu sayede sesli ve görüntülü arama kalitesi önemli ölçüde iyileştiriliyor. Arka plan sesleri engellenerek ve konuşmacının sesini kristal netliğinde duyuluyor. Broadcast ayrıca, ses geçirmez duvarlara veya tavanlara ihtiyaç duymadan çok çeşitli ortamlarda stüdyo kalitesinde akustik sağlayarak oda içerisindeki yankıları da yok ediyor.

 

CORSAIR’in entegrasyonu, bu özelliklerin vücut seslerini ayırabilen yeni bir versiyonunu kapsıyor. Bu geliştirme, video görüşmeler sırasında sesi kapamayı unutan birinin sesini kapamak gibi özellikler içeriyor.

 

Bu Broadcast özellikleri, neredeyse tüm CORSAIR kulaklık serisinde mevcut. Üstün bir ses deneyimi arayan kullanıcılar, 7.1 üç boyutlu sese sahip VOID RGB ELITE WIRELESS, uzamsal sesli HS80 RGB WIRELESS veya VIRTUOSO RGB WIRELESS SE gibi kulaklıkları düşünebilir.

 

Elgato, içerik üreticileri için artık Wave Link uygulamasında gürültü giderme etkinleştirilebiliyor. Bu Wave mikrofon kullanıcıları için yapay zeka ile geliştirilmiş sesin yanı sıra, Elgato Wave XLR sayesinde XLR mikrofonların kullanımını mümkün kılıyor.

 

 

 

 

Yapay Zeka Video Efektleri

 

NVIDIA Broadcast’in Elgato Camera Hub’a entegre video teknolojileri, sanal arka plan özelliğini içeriyor.

 

GeForce RTX GPU’lar tarafından desteklenen yapay zeka ile geliştirilmiş filtreler, yalnızca bir web kamerası kullanılarak, bir DSLR kamera tarafından üretilenlere çok benzer şekilde yüksek kaliteli bir görsel üretmek için daha iyi kenar algılama sunuyor. Desteklenen efektler arasında bulanıklaştırma ve arka planı bir video veya hareketsiz görüntü ile değiştirerek yeşil ekran ihtiyacını ortadan kaldırma da yer alıyor.

 

Arka plan bulanıklığı ve arka plan değiştirme artık Elgato Camera Hub’da mevcut. İçerik üreticileri yapay zeka efektlerini doğrudan Facecam üzerine veya Cam Link 4K kullanarak stüdyo kameralarına uygulayabilirler.

 

Sorunsuz bir yayın akışı için kurulum

 

Bu NVIDIA Broadcast teknolojilerine erişmek hızlı ve kolay oluyor. Uygun bir CORSAIR kulaklık seti veya iCUE tarafından tanınan bir ST100 kulaklık standı, NVIDIA Broadcast Ses Efektlerinin yüklenmesini otomatik olarak yapacaktır.

 

Elgato Camera Hub artık yeni bir “Efektler” sekmesine sahip. Burada kullanıcılardan Broadcast Video Efektlerini indirmeleri ve yüklemeleri isteniyor. Elgato Wave Link için, içerik oluşturucuların önce Broadcast Ses Efektlerini, ardından yeni gürültü giderme sanal stüdyo teknolojisini yüklemeleri bekleniyor.

 

Kurulumdan sonra, iCUE, Wave Link ve Camera Hub içinde Broadcast seçenekleri görünüyor. Kurulum talimatlarına ve SSS’ye ilişkin daha fazla bilgiye erişmek için buraya göz atılabiliyor.

 

Broadcast özellikleri, en yeni NVIDIA Studio dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarında bulunabilen GeForce RTX GPU’ları gerektiriyor. Amaca yönelik bu sistemler, yayınları ve tüm yaratıcı çalışmaları iyileştirmek için ışık hızında bellek ve depolamanın yanı sıra canlı renkli ekranlara sahip olma özelliği taşıyor. NVIDIA Studio sistemi yayıncıların yayın kalitesini artırmalarına ve daha fazla insana ulaşmalarına yardım ediyor.

 

NVIDIA Studio’da Bir Profesyonel Gibi Yayın Yapın

 

BigCheeseKIT’in hiç bitmeyen enerjisiyle yaptığı yayınlar pek çok insana ilham veriyor.

 

Twitch’in ve Norton Gaming’in elçisi olan BigCheeseKIT, Golden Joystick ödülü için aday olarak gösterildi. BigCheeseKIT, kariyerinin en önemli mihenk taşının kuşkusuz T-Pain’in özel oyun markası Nappy Boy Gaming’e katılmak olduğunu söylüyor.

 

Doğuştan bir yayıncı olan BigCheeseKIT’in oyun bilgisi ve kendine özgü stili 60.000’den fazla takipçisine ilham veriyor. BigCheeseKIT OBS Studio’da daha iyi bir performans elde etmek için NVIDIA Studio’nun canlı yayın optimizasyonlarından ve GeForce RTX 3080 GPU’lardan yararlanıyor.

 

BigCheeseKIT, “Yayıncılığı, kişinin kendi fikirlerini ve düşüncelerini pek çok insanla paylaşabildiği kendine özel bir kanala sahip olması gibi tanımlayabiliriz.” diyor.

 

Maksimum performansla kesintisiz yayın sağlayan özel GPU tabanlı NVIDIA Studio kodlayıcıdan (NVENC) yararlanarak yalnızca OBS Studio ile yayın yapan BigCheeseKIT, “NVENC’yi canlı yayınlarımda kullanmanın yayın kalitesini 20 kat daha iyi hale getirdiğini söyleyebilirim. Aradaki fark net bir şekilde fark edilebiliyor. OBS Studio’nun gelişmiş GPU hızlandırmalı kodlaması, yayın ve kayıtlı videolar için daha yüksek video kalitesinin kilidini de açıyor. Bunu kullanmaya başladığım zaman, sistemim profesyonel bir yayın yapmak için uygun bir hale geldi” dedi.

 

BigCheeseKIT, video prodüksiyonu için VEGAS Pro kullanmayı tercih ediyor. MAGIX’in profesyonel video düzenleme yazılımı, daha hızlı kodlama için NVENC kullanırken GPU hızlandırmalı video efektlerinden yararlanıyor. Genel olarak ekran kartı tarafından yüklenen yaratıcı iş akışının daha hızlı ve kolay hale geldiğini ve değerli zamandan tasarruf etmesine olanak tanıdığını söylüyor.

 

Sunduğu kaliteli ve tutarlı teknolojiyle NVIDIA’nın kendisini hiç hayal kırıklığına uğratmadığını belirten BigCheeseKIT, yayıncılık yapmak isteyen gençlere “Herkes sizi izliyormuş gibi yapın, yayınlarınızda kendiniz olun, eğlenin ve olumsuzlukların sizi ele geçirmesine izin vermeyin” diyerek sesleniyor.

 

Abone olmak, daha fazla bilgi edinmek ve videolarına göz atmak için BigCheeseKIT’in Twitch kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

NVIDIA Broadcast ve SDK’lar, yapay zeka destekli yazılım ve NVIDA Studio Sürücülerini içeren NVIDIA Studio araçlarının bir parçasıdır.

 

NVIDIA Studio’yu Facebook, Twitter ve Instagram’dan takip edilebilir Studio YouTube kanalındaki eğitimlere erişilebilir ve NVIDIA Studio bültenine abone olarak güncellemelerden haberdar olunabilir.

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver