Dağlık Karabağ’da mağlubiyeti kaybeden Paşinyan saklandı: Sokağa çıkamaz, linç edileceği ortada

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Azerbaycan ve Rusya Devlet Başkanları ile Dağlık Karabağ konusu üzerine anlaşan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ülkesinde iç karışıklığa neden oldu. Anlaşmanın imzalanmasından sonra sokağa çıkan Ermeni vatandaşları hükümet binasını basarak Paşinyan’ın odasına kadar girdi.

Muhalefet partileri tarafından alevlendirilen protestolarda binlerce vatandaş sokağa inerken Paşinyan vatan haini ilan edildi. Taşnak Partisi tarafından yapılan açıklamada, “Paşinyan istifa etmezse başka bir yolunu buluruz” dedi ve hükümeti üstü kapalı tehdit etti.

LİNÇ EDİLECEĞİ ORTADA”

Protestoların giderek iç savaşa döndüğü ülkede Paşinyan ve ailesi günlerdir ortalarda gözükmezken Grapark gazetesi Paşinyan’ın bu ortamda sokağa çıkamayacağını vurguladı. Gazetede yer alan haberde, “Linç edileceği ortada. Ancak Ermenistan halkının, ülkeyi yönetmeye devam ettiğini söyleyen Paşinyan’ın nerede olduğunu bilmesi en doğal hakkı” dedi.

PAŞİNYAN’IN KIZLARI KANADA’YA GİTTİ İDDİASI

Gazetede yer alan habere göre Paşinyan’ın kızları Mariam ile Şuşan’ın, bir hafta önce Ermenistan’dan ayrılarak Kanada’ya gittiği iddia edildi.

Dağlık Karabağ'da mağlubiyeti kaybeden Paşinyan saklandı: Sokağa çıkamaz, linç edileceği ortada

EŞİ VE OĞLU PAŞİNYAN’IN YANINDA OLABİLİR

Öte yandan üç gün öncesine kadar cepheye gitmek için askeri eğitim almaya devam eden Paşinyan’ın eşi Anna Akopyan’ın da ortalarda görünmediği belirtildi. Akopyan’ın oğluyla birlikte Paşinyan’ın yanında olduğu tahmin ediliyor.

SAVUNMA BAKANLIĞI VE ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ İŞARET EDİLDİ

Paşinyan’ın gizlendiği yer olarak ise ilk olarak Ermenistan Savunma Bakanlığı binası işaret edildi. Ayrıca Ermenistan’da yayın yapan ‘Politik’ haber sitesine göre Paşinyan Erivan’da bulunan ABD Büyükelçiliği’ne de saklanmış olabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir