İnsansız savaş helikopterleri üretilecek

Ruslar ürettikleri helikopter uçakları geçtiğimiz Ağustos ayında test etmişti. Bu araçlar da insansız olarak tasarlanmıştı. Bununla ilgili teknolojik alt yapıya sahip olduklarını ve insansız savaş helikopterleri üretebileceklerini bu ifadelerle açıkladı.

İnsansız savaş helikopterleri üretilecek
İnsansız savaş helikopterleri üretilecek Baran Tezdönen

Rusya Savunma Bakanlığının talebi üzerine Rusya Havacılık Kuvvetleri Genel Müdür Danışmanı Vladimir Mikheev, insansız savaş helikopterleri üretebileceklerini ve bunun için teknolojik alt yapıya sahip olduklarını açıkladı. 

TEKNİK EKSİKLİK YOK

Vladimir Mikheev'in açıklaması doğrultusunda Rusya Savunma Bakanlığının talep etmesi üzerine üretime geçebileceklerini söyledi. Rus basınına verdiği bilgiler doğrultusunda Vladimir Mikheev, ''Teknik olarak hiç eksiğimiz yok. Teknolojik alt yapımız buna müsait. Eğer bize talimat gelirse en kısa zamanda üretimini yapıp ardından teslimatı gerçekleştirebiliriz'' dedi. Ağustos ayında tamamladıkları Convertoplane helikopterlerin deneme testlerini yaptıklarını şu sözlerle hatırlattı, ''Helikopter şeklinde dikine kalkış yapabilen yeni ürettiğimiz helikopterler de insansız olarak dizayn edildi. Dikine kalkış yapıp uçak hızına ulaşabiliyor. Üretilen bu helikopterler dizayn edilebilir durumda.''  Mikheev, insansız savaş helikopterlerini üretebileceklerini bu sözlerle ifade edip açıkladı. 

Rusya İnsansız savaş helikopteri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.