Dünyanın En Yaşlı Yapışık İkizleri 62 Yaşında Hayata Veda Etti

image_661a58e86c224
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pennsylvania’da Yaşayan Schappell Kardeşlerin Ölümü

Dünyanın en yaşlı yapışık ikizleri Lori ve George Schappell, Pennsylvania’da 62 yaşında hayata veda etti. İkizler, kafataslarından birbirlerine yapışık olarak doğmuş ve beyinlerinin yüzde 30’unu ortak kullanıyorlardı.

Geçmişteki Yaşamları

Lori, kadın olarak doğmuş ancak cinsiyet değiştirerek George’a dönüşmüştü. George omuriliğindeki sorun nedeniyle tekerlekli sandalye kullanıyordu ve yıllarca Lori onu iterek birlikte hareket ediyorlardı.

George başarılı bir country müzik şarkıcısı olarak konserler verirken, bowlinge meraklı olan Lori bir hastanenin çamaşırhanesinde çalışıyordu. İkizler farklı hobileri olsa da bir arada kalarak yaşamlarını sürdürmeyi tercih etmişlerdi.

İkizlerin Ayrılmaz Bağı

Lori ve George, “Biriniz ölse diğeriniz de ölür mü” sorusuna sıkça maruz kalıyorlardı. Ancak ikizler, birbirlerinden bağımsız bir hayat sürebileceklerini ve ayrılmak istemediklerini belirtmişlerdi.

Lori’nin bir gün aile kurmak istediği ve ikizlerin Masha ve Dasha Krivoshlyapova’nın 2015 yılında 53 yaşında ölmesiyle dünyanın en yaşlı yapışık ikizleri oldukları biliniyordu.

Bu Yazıya Tepki Ver