Ece Erken ve Bircan Bali’ye para cezası

Ece Erken ve Bircan Bali'ye para cezası
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Söylemezsem Olmaz’ adlı magazin programında modacı Barbaros Şansal’a “Ruh hastası, manyak, pislik” diyerek hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanan sunucu Ece Erken ile Bircan Bali bin 300 lira adli para cezasına çarptırıldı.

İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi ’ndeki duruşmaya müşteki Barbaros Şansal’ın avukatı ile sanık Ece Erken’in avukatı katıldı. Duruşmada söz alan Şansal’ın avukatı şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, her iki sanığın cezalandırılmasını istedi. Erken’in avukatı ise, “Beyanlarımızı tekrar ederiz. Ece Erken’in beraatine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.

Mahkemede esas hakkındaki mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, her iki sanığın da programda söylediği sözlerin ifade özgürlüğünü aşan, aşağılayıcı ve onur kırıcı vasıfta olduğunu belirterek, ‘alenen hakaret ’ suçundan her iki sanığın ayrı ayrı 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmalarını talep etti.

BİRİ CEZA ALIRKEN DİĞERİ ALMADI

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Ece Erken ile Bircan Bali’nin ‘hakaret’ suçundan bin 300 lira adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, sanık Bircan Bali hakkında verdiği hükmü, daha önce kasıtlı bir suç işlememiş olması sebebiyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi.

“KENDİ PİSLİĞİNDE KENDİ BOĞULMUŞ İNSAN”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 20 Mart 2019 ’da Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ programının sunucuları Ece Erken ile Bircan Bali’nin modacı Barbaros Şansal hakkında hakaret içerikli açıklamalarda bulundukları belirtildi.

İddianamede, şüphelilerin programda, ‘Barbaros Şansal’dan yeni rezillik’ başlığıyla yayınlanan görüntülerde Bali ve Erken, “Ben bu adamın maşa olduğunu düşünüyorum. Ruh hastası, yasaklı maddeyle yakalandı. Manyak bu, deli bu, dikkat çekmeye çalışıyor. Bunu çok ciddiye almayacağız. Yazık, gariban diyeceksin. Terbiyesiz adam. Kendi pisliğinde kendin boğulmuş bir insansın” şeklinde hakarette bulundukları kaydedildi.

Barbaros Şansal ile şüpheliler Ece Erken ile Bircan Bali hakkında uzlaşma sağlanamaması üzerine savcılık, Erken ile Bali hakkında ‘hakaret’ suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Bu Yazıya Tepki Ver