Edirne’de Bayır Deresi’nde Kirlilik Nedeniyle Yeşil Renk

image_66545e9fdbc4e
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşil Renkli Bayır Deresi’nde Kirlilik Sürüyor

Edirne’de tarım arazilerini sulamada kullanılan Tunca Nehri’nin kollarından Bayır Deresi’nin rengi, bu yıl da kirlilik nedeniyle yeşile döndü. Nehir, ahırlar, tesisler ve atıklar nedeniyle kirlenmiş durumda. Yüzeyi yosunlarla ve evsel atıklarla kaplanmış durumda.

Temizlik Çalışmaları Yetersiz Kalıyor

Devlet Su İşleri ve belediye ekipleri tarafından her yıl temizlenen dere, bu yıl akışın durmasıyla çöplerin yüzeye çıkmasına sebep olmuş durumda. Mahalle sakinleri, baharın gelmesiyle derenin yeşile bürünüp, kötü kokular yaydığını belirtiyor.

Çevre Kirliliği Artıyor

Mahallede yaşayanlar, dere suyunun eskiden temiz olduğunu ve balık tuttuklarını dile getiriyor. Ancak şimdilerde milyonlarca sivrisinek ve kötü kokuyla karşı karşıyalar. Mahalle sakinleri, devletin bu duruma el atarak eski temiz haline getirilmesi gerektiğini vurguluyor.

İmar Sorunları Derenin Kirlenmesine Sebep Oluyor

Bayır Deresi çevresine verilen imarlar ve altyapı eksiklikleri nedeniyle evsel atıkların dereye karıştığı belirtiliyor. Sıcak havalarda ise sivrisinek popülasyonunun artması da çevre sorunlarına ekleniyor. Mahalle sakinleri, yetkililerin bu duruma çözüm bulmasını bekliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver