563 bin öğrenci AÖF vize sonuçlarını bekliyor

24-25 Kasım tarihlerinde gerçekleşen sınava giren öğrenciler için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki bu bekleyiş ne zaman bitecek, sınav sonucu tarihleri hangi gün?

563 bin öğrenci AÖF vize sonuçlarını bekliyor
563 bin öğrenci AÖF vize sonuçlarını bekliyor Gizem Zalimalioğlu

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2018-2019 eğitim yılı vizelerine üniversite geneli aktif öğrenci sayısına göre 5 bin 377 öğrenci girdi. 24 - 25 Kasım tarihlerinde yapılan sınavlarının sonucunu bekleyen öğrenciler için geri sayım başladı. Güz Dönemi ara sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda bir açıklama yapılmamasına karşın, üniversite tarafından geçmiş yıllarda sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren on beş gün içerisinde adaylara duyuruluyordu. Bu sebeple sınav sonuçlarının birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Öğrenciler, sınav sonuçlarını "https://aof.anadolu.edu.tr/" internet adresinden T.C. kimlik numaralarıyla görebilecek.

Vize sınavları bitti, final sınavları ne zaman?

AÖF Güz Dönemi Dönem sonu sınavları 12-13 Ocak tarihlerinde uygulanacak. Bahar Dönemi ara sınavları ise 13-14 Nisan 2019'da yapılırken, dönem sonu sınavları ise 25-26 Mayıs'ta yapılacak.

Vize sınavını kaçıran öğrencilere mazeret sınavı yapılacak mı?

Anadolu Üniversitesi yaptığı açıklamada, "Sınav tarihinde ve yerinde bulunmayan öğrenci için ek sınav yapılmayacak" dedi. Fakat AÖF tek ders sınavı sistemini açık tutarak tarihini 20 Temmuz 2019 olarak belirledi.

AÖF öğrencilerinin başarı değerlendirmesi nasıl yapılıyor?

AÖF Başarı Değerlendirmesi Öğrenci başarısının değerlendirilmesinde “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi” kullanılır. Bu sistemin uygulama esasları ilgili fakülte kurulunun önerisiyle Senato tarafından karara bağlanır.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti