AÖF Vize sonuçları bekleyişi sona erdi

AÖF Güz Dönemi Ara Sınav sonuçları açıklandı. Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanan sınav sonuçlarını adaylar, Anadolu Üniversitesi öğrenci otomasyonu üzerinden TC Kimlik Numarası ve şifreleri ile sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

AÖF Vize sonuçları bekleyişi sona erdi
AÖF Vize sonuçları bekleyişi sona erdi Gizem Zalimalioğlu

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2018-2019 eğitim yılı vizelerine üniversite geneli aktif öğrenci sayısına göre 5 bin 377 öğrenci girdi. 24 - 25 Kasım tarihlerinde yapılan sınavlarının sonucunu bekleyen öğrenciler için geri sayım son buldu.

Öğrenciler, sınav sonuçlarını "https://aof.anadolu.edu.tr/" internet adresinden T.C. kimlik numaralarıyla görebilecek.

Sonuçlar açıklandı ama siteye girilmiyor

Teknik olarak sisteme fazla erişim olması sebebiyle uygulamadan ve siteden öğrenci girişleri yavaşladı. AÖF öğrenci otomasyonuna giremeyen öğrenciler fazla yığılma sebebiyle sıkıntı yaşıyor.

Sınav sonuçlarından memnun olmayan öğrenciler için itiraz sistemi

Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılan üniversitede, öğrenciler sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C. kimlik no ve şifreleri ile giriş yaparak itiraz edebilirler. Bu süreyi kaçıran öğrenciler için sonradan itirazda bulunurlarsa dikkate alınmaz. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.

Vize notu genel ortalamaya ne kadar etkili?

Açıköğretim Sisteminde yapılan sınavlar sonucunda ara sınav notunun %30'u, dönem sonu sınav notunun %70'i alınarak Başarı Notu hesaplanır. Bu sisteme göre dönem sonu sınavları daha önemli hale gelir.

Bu hesaplama, ödev, uygulama, proje vb. ek puan verilmeyen dersler için geçerlidir.

Harf Notu Sistemi kullanılan AÖF'te, harf notlarının sayısal karşılığı

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz.

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez, başarılı sayılır. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar almak durumundadır. FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri de tekrar seçebilir.

Güz Dönemi Final Sınavları Ne zaman?

AÖF Güz Dönemi Dönem sonu sınavları 12-13 Ocak tarihlerinde uygulanacak. Bahar Dönemi ara sınavları ise 13-14 Nisan 2019'da yapılırken, dönem sonu sınavları ise 25-26 Mayıs'ta yapılacak.

 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti