Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projesi

Uşak'ta "Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul" projesiyle sertifikayı almaya hak kazanan okullara Vali Kocabıyık tarafından sertifikaları dağıtıldı.

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projesi
Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projesi Mehtap Erdoğan

“Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında Uşak’ta projeyi yürüten okullara sertifikaları verildi.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen sertifika törenine Vali Kocabıyık, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, İlçe Kaymakamları, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas, daire müdürleri, okul müdür ve öğretmenleri katıldı.

Tören sırasında konuşma yapan Vali Kocabıyık 2018 yılında Uşak genelinde toplam 39 okulun Beyaz Bayrak almaya hak kazandığını belirtti. Vali Kocabıyık, Beyaz Bayrak projesinin toplum sağlığını koruma, temizlik konusunda duyarlı ve bilinçli nesiller yetiştirme amacıyla başlatıldığına dikkat çekerek, “ ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ projeleri İlimizde büyük bir titizlik ve özveriyle uygulanmaktadır. İlimiz merkez ve ilçelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ekipleri ve okul müdürlerimizin gayretli çalışmalarıyla, okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak yapılan çalışmaları değerlendirilmiş ve 2018 yılında 39 okulumuz “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır. İlimiz genelinde son üç yılın değerlendirilmesi yapılacak olursa; 2016 yılında 57 okulumuz, 2017 yılında 101 okulumuz ve 2018 yılında 39 okulumuz olmak üzere toplamda 197 okulumuz  ‘Beyaz Bayrak’ almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimize sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarının kazandırılması amacıyla, “Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında ise 114 okulumuz ‘Beslenme Dostu Okul’ unvanına sahip olmuştur” açıklamalarında bulundu.

Konuşmaların ardından törende, Vali Kocabıyık tarafından projede yer alan ve sertifika almayı hak kazanan okul müdürlerine sertifikaları verildi.

Uşak Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projesi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar