Şehit ve gazi çocuklarına eğitim bursu müjdesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 18 bin 295 şehir ve gazi çocuğuna eğitim bursu yardımı yapacağını açıkladı. Bakanlık tarafında şehir çocukları ile savaş ve vazife malullerinin çocuklarına verilen eğitim öğretim yardımları hesaplarına aktarıldı.

Şehit ve gazi çocuklarına eğitim bursu müjdesi
Şehit ve gazi çocuklarına eğitim bursu müjdesi  Handan Masina

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şehit ve gazi çocuklarına verilecek olan eğitim ve öğretim yardımlarının öğrencilerin hesaplarına bugün itibariyle yatırdığını duyurdu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehit çocukları, harp- ve vazife mallulleri ve çocuklarının yaşam boyu destekçisi olmaya devam edeceklerini bildirdi. Selçuk, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde ilk ve ortaokul için kişi başına 769 lira 10 kuruş, lise için 2 bin lira 653 lira 65 kuruş, yükseköğrenim için 3 bin lira 538 lira 20 kuruş olacağını söyledi. 

BİZ HER ZAMAN BİRBİRİMİZE EMANETİZ 

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, bu doğrultuda 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde 18 bin 295 öğrenciye toplamda 44 milyon 77 bin lira 52 kuruş eğitim ve öğretim yardımı ödeneceğini aktardı. Selçuk şunları da ekledi; ‘’ Eğitim ve öğretim yardımını aylığını, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, Ing Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile PTT şubelerinden alanlar için aynı banka şubesine, aylığını bu bankalar dışındaki bankalardan alanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderildiğini ifade eden Selçuk, hak sahiplerinin veya yasal temsilcilerinin T.C. kimlik numaraları ile banka ve PTT şubelerine müracaat etmeleri halinde ödemeler gerçekleştirilecektir. . Ayrıca, https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi adresinden T.C. kimlik numaraları ile eğitim ve öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine ulaşılabilecek. Biz her zaman birbirimize emanetiz. Şehit çocuklarımız ile harp ve vazife malullerimizin kendilerine ve çocuklarına ödenen eğitim ve öğretim yardımı hayırlı uğurlu olsun.’’ dedi. 

Zehra Zümrüt eğitim ve öğretim bursu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi