"Van Okuyor" projesi amacına ulaştı

Van Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ile hayata geçirilen "Van Okuyor" projesi rekor rakamlara ulaşarak, 196 bin öğrencinin 875 bin 422 kitap okumasını sağladı.

Mehtap Erdoğan

Van ilinde, kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla hayata geçirilen “Van Okuyor” projesi kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci döneminde 196 bin öğrenci 875 bin 422 kitap okudu.  

“Van Okuyor” projesi Van Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ile hayata geçirildi. Van Valiliği ve Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Van’daki bütün ilk, orta ve liselerde hayata geçirilen proje, rekor bir sayıya ulaştı. Öğrencileri yalnızca sınava yönelik çalıştıran, test çözme becerilerini geliştiren değil de okuma, anlama, yorumlama yetilerini kuvvetlendirme noktasında “Van Okuyor” projesini fazlasıyla önemsediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, kitaplarla beraber seyreden bir sosyal yaşam  kültürü oluşturmak gerektiğini söyledi. Öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmanın öneminin altını çizen Tevke, “Projenin amacı; okuyan, araştıran, sorgulayan, sağlıklı analiz yapabilen, engin dünya görüşüne sahip, milli-manevi değerlerle donanmış, aklın ve bilimin aydınlığında hareket edebilen bireyler olarak topluma kazandırılmalarını sağlamaktır. Bu proje çerçevesinde öğrenci, idareci ve öğretmenlerimiz 2018-2019 ve 2019-2020 öğretim yılları boyunca kitap okumuş olacaklardır. Projenin yürütülmesi çerçevesinde okullarımızda tanıtım çalışmaları yapılmakta ve seminerler verilmektedir. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bu proje kapsamında planlı ve programlı bir şekilde okuma yapmaktadırlar. İnşallah daha fazla öğrenciye de ulaşırız. Şuurlu bir gençliğe, okuyan bir gençliğe o kadar çok ihtiyacımız var ki. İnşallah bu yavrularımız hayatlarının ileriki dönemlerinde bu alışkanlıklarını sürdürürler diye temenni ediyorum” açıklamalarında bulundu.

 

Van Okuyor projesi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar