7 Aralık 2018 dolarda düşüş devam ediyor, son rakam kaç oldu?

Dolar bugün itibar ile ne kadarla devam ediyor? Piyasada son durum belli oldu.

7 Aralık 2018 dolarda düşüş devam ediyor, son rakam kaç oldu?
7 Aralık 2018 dolarda düşüş devam ediyor, son rakam kaç oldu? Gizem Zalimalioğlu

Sabah saatlerinde düşüş ile başlayan dolar rakamları günü bitirirken son durum bilgisi verildi. Gün sonuna doğru 5,34 sularında olan dolar, gün bitiminde gerilemeye başladı. Doların son rakamı ise 5,27'yi buldu, bu duruma Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'nin verilerinin sebep olduğu ekonomistlerce saptandı. Bununla birlikte döviz piyasasının da düşüşe geçtiği, kurların tamamında belirlenen bu düşüşün ABD verilerince küresel alanda yer aldığı belirlendi.

Türk ekonomistlerini ABD yanılttı

ABD'de açıklanan son veriler ile birlikte, euro, dolar ve döviz kurlarında saptanan düşüş, Türk ekonomi uzmanlarınca görülmemekte. Dolar sektöründe düşüşe dair bir analiz göremeyen Türk ekenomistleri yanıltan ise ABD kaynakları oldu.

Dolar bugünkü düşüşünü önceki güne ve günün kapanışına göre yüzde 0,28 artışla 5,3429'dan tamamladı. 

Dolar kurunun yeraldığı piyasa aynı şekilde euroyu da etkiledi. Euroyüzde 0,40 azalışla 6,0655'ten alışa geçti. Euro/dolar yüzde 0,11 azalışla 1,1370, dolar endeksi yüzde 0,08 artışla 96,88 çizelge de bulunuyor.

ABD tarafından açıklanan değerlendirme verileri ile dolar günü düşüşle tamamlarken, uluslararası alanda değer kaybetti. 

ABD tarafından Kasım ayı için yayınlanacak olan tarım dışı işçi istihdamı ve işsizlik alanında değerlendirme ve incelemeler ekonomi uzmanları izleyeceklerini bildirdi. Çin ve ABD'nin ekonomi savaşının etkileri piyasayı ne duruma getirecek? Dolar, euro, altın ve döviz kurlarını nasıl etkileyecek? Yetkililerce değerlendirmeler izlenip, açıklamalar sunulacak.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti