Belediyeler en az 4 bin TL maaşla personel alımı yapıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Türkiye Belediyeler Birliği en az 4 bin Türk Lirası maaş imkanıyla personel alımı ilanı verdi.

Belediyeler en az 4 bin TL maaşla personel alımı yapıyor
Belediyeler en az 4 bin TL maaşla personel alımı yapıyor Gizem Zalimalioğlu

Türkiye Belediyeler Birliği vatandaşlara en az 4 bin TL maaş imkanı tanıyor. İŞKUR ile işbirliği halinde başlattığı bu kampanya üzerinden binlerce kişi iş sahibi olacak, birçok aile geçimini sağlayacak, ülkede artan işsizlik oranına katkı sağlayacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımladığı ilan ile personel alımı yapacağını duyuran Belediyeler Birliği'ne başvurular il özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların üyesi olduğu mahalli idare birliklerinden yapılabiliecek.

İŞKUR üzerinden yapılan ilan duyurusunda yer alan maddeler şöyle belirtildi: 

"İl özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların üyesi olduğu mahalli idare birliklerinin personel çalıştırması yükümlülüğü kapsamına göre 3 adet daimi personel alımı yapılacaktır."

Başvuruda bulunmak isteyen personel adayları için ise bazı şartlar belirlendi.

Bu şartlar aşağıdaki gibidir: 

Adayların İl özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların üyesi olduğu mahalli idare birlikleri yükümlülüğü kapsamında yer alan şartlara uygun nitelikte olmaları gerekiyor. Ayrıca başvuru yapacakların yurt dışına çıkmalarında herhangi bir sorunları olmaması talep ediliyor.

Adaylarda aranan diğer şartlar ise, en az dört yıllık öğrenim veren bir yükseköğrenim kurumunun Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme bölümünden mezun olmak; Mahalli idareler ile ilgili yüksek lisans yapmış olmak; Yabancı Dil Sınavı (YDS)'dan en az (A) düzeyinde puan almış olmak ya da yurtdışında bu düzeyde eğitim görmüş olmak; AB projelerinde yer almış, proje yönetimi ve hazırlama, finansman alanında en az beş yıllık deneyim sağlamış olmak.

Başvuru tarihleri

Yayımlanan ilana başvuruların son tarihi 12 Aralık 2018 olarak belirlenirken, o tarihten sonra yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceği ilgili yerlere ve personel adaylarına bildirildi. Ayrıca adayların ve aday olmak isteyenlerin başvuru şartlarına uygun nitelikte olmalarının gerektiği ifade edildi.

Bunun yanı sıra başvurularının kabul edildiği adaylara ise sözlü sınav yapılacağı duyuruldu.

 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
5 İlde 31 Mart Seçim Anketi
5 İlde 31 Mart Seçim Anketi
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü