DSİ İlkokul ve Lise mezunu memur alımı yapıyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) bünyesine yeni elemanlar kazandıracak. En az ilkokul ve lise mezunu memur alımları 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında gerçekleştirilecek.

DSİ İlkokul ve Lise mezunu memur alımı yapıyor
DSİ İlkokul ve Lise mezunu memur alımı yapıyor Gizem Zalimalioğlu

Devlet Personel Başkanlığı'nda geçtiğimiz günlerde yayımlanan duyuru ile birlikte çok sayıda kurum bünyesine 2828 sayılı kanun kapsamında memur alımları yapmaya başladı. Bu kurumlardan biri de  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) oldu. DSİ yeni dönemde kanun kapsamında memur alımı yapmaya başladı.

Memur alımları için çok sayıda kadro ve kuruma giriş mümkün kılındı. Bu ilanlara başvuruların tercihler üzerinden gerçekleştirileceğini ve yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında başvuru şartlarına haiz kişilerin başvuru yapabileceğini vurgulamak da fayda var.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından korunması kararı alınan işçi alımları, devlet eliyle yetiştirilmiş kişileri ifade etmektedir. Bu kişiler devlet tarafından seçilecek ve alınacak tercihlerin sonrasında gerçekleşecek kura çekimiyle kamuoyuna duyurulacak ve ilgili tercih kadrolarına göre memur olarak atanacaklardır. Kura çekimleri, tercihlerin bitiminin ardından söz konusu tarihte noter huzurunda yapılacaktır.

DSİ'de kadro dağılımı ve alımlar nasıl olacak?

DSİ memur alımı en az ilkokul ve lise mezunu adaylar tarafından tercih edilebilecek, kadrolarda ilanı yapılan bu duyuruya göre üniversite mezunu adaylara da kapılar açık mı, sorusunu kafalarda uyandırdı. Buna bağlı olarak da şartlara bakılarak verilen cevap şöyledir: Bu ilanlara tercihlerini yalnızca ilkokul ve lise mezunu olan ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler kanununa dahil, ayrıca hak sahipliği bulunan kişiler gerçekleştirebilirler.

Hak sahibi ilkokul ve lise mezunu adaylar için yürütülecek tercih işlemleri hakkında tüm detaylar ilan da yer alan kılavuzdan mevcuttur. İlgili DSİ memur alım tercihlerinde ilkokul eğitim düzeyinden 12, lise eğitim düzeyinden ise 26 memur alımı yapılacaktır. Yayımlanan bu ilana başvurular, istenecek belgeler, tercih süreçleri, dikkat edilmesi gerekenler ve diğer noktalarda ihtiyaç olacak, merak edilecek tüm bilgiler ilanlarla bildirilecektir.

Üniversite mezunları için iş imkanı var mı?

Yapılacak genel memur alımları kadro dağılımı şöyle:

İlkokul düzeyinden hizmetli;
ortaöğretim düzeyinden Memur, teknisyen, hemşire, işçi;
önlisans düzeyinden Memur, yönetim görevlisi, tekniker;
lisans düzeyinden Memur, öğretmen, sosyal çalışmacı, tercüman, mühendis, antrenör, işçi, eczacı, ebe, diş hekimi, fizyoterapist, istatistikçi, avukat gibi kadrolara alımlar yapılmaktadır.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti