Enflasyonla mücadele programı bugün gündeme oturacak

Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden enflasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Albayrak, Enflasyonla Topyekün mücadele Programı’nı 9 Ekim günü açıklayacağını duyurdu. Programın bugün açıklanması bekleniyor.

Enflasyonla mücadele programı bugün gündeme oturacak
Enflasyonla mücadele programı bugün gündeme oturacak Handan Masina

En son NTV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyon ile topyekün mücadele edilmesi gerektiğini vurgulamıştı. Bakan Albayrak dün Twetter hesabından planladıkları ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele programını yarın açıklayacağını duyurdu. Yaptığı açıklamada Bankalar Birliği’nin, reel sektörün kredi borcu ödemelerinin yapılandırılmasına dair aldığı tavsiye kararını çok önemli gördüğünü dile getirdi.  

24 AY VADE VERİLECEK 

Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde yaptığı açıklamada, 30 Nisan 2019’da vadesi dolacak spot ve taksitli krediler belli şartlar taşımak kaydıyla 6 aya kadar anapara ödemesiz olmak üzere toplam 24 aya kadar vadelendirilecek. 

ENFLASYON PROGRAMINA DESTEK 

Açıklanacak enflasyon programına iş adamlarından destek mesajları yağdı. Boyner Grubu sahibi Cem Boyner yaptığı açıklamada; ‘’ Ekonomimizin sağlıklı olabilmesi, yatırım, üretim, ticaret ve tüketim ortamının düzgün işleyebilmesi için enflasyonu düşürmek mecburi hale geldi. Alınmakta olan makroekonomik tedbirlerin yanı sıra iş dünyasının alacağı tedbirlerinde tamamlayıcı olacağı kanaatindeyiz. Perakende sektörünün var olma nedeni, tüketicinin ihtiyaçlarını doğru yer ve zamanda karşılamaktır. Böyle dönemlerde bize düşen doğru ürün, doğru fiyat ve doğru kampanyalarla müşterilerimizin alım gücüne destek olmaktır. Hane ekonomilerini ayakta tutmak zorundayız. Tüm Boyner Grup markalarında yapacağımız satış kampanyaları ile müşterimizin yanında olacağız.’’ dedi.  

Berat Albayrak enflasyon
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1