ESO'dan iş arayanlara proje: 'Bu Sanayide İş Var'

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) gerçekleştirdiği toplantı ile iş arayanlar için kurdukları sistemi anlattı.

ESO'dan iş arayanlara proje: 'Bu Sanayide İş Var'
ESO'dan iş arayanlara proje: 'Bu Sanayide İş Var' Fırat

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) tarafından hem personel ihtiyacını giderme hem de sanayicilerin genel giderlerini düşürmek amacıyla kurulan ESO Portal'ın tanıtımı gerçekleştirildi. ESO toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya portallardan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Evren Şahin'de katıldı.

Şahin, portalın tanıtımını yaparken "Biz 'Bu Sanayide İş Var' sloganıyla şehrin kalabalık bütün lokasyonlarında yaklaşık 10 bin civarında broşür dağıttık ve kolaylıkla CV havuzumuza başvurabildiler. 500’ün üzerinde CV havuzumuzda mevcut. Portalımıza üye girişi ile girdiklerinde sanayicilerimiz bu CV'lere kolaylıkla erişebilecekler” dedi. 

Sanayicilerin seslerini duyurabileceği bir platform ESO Haber sitesi kuruldu.

Bu portalın ulusa sirayet etmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, "ESO Haber sitemizi Haziran ayında kurduk. ESO Haber sitesi aslında bir sanayicinin ihtiyaç duyduğu ekonomi, sanayi ve teknoloji gelişmeleri, güncel haberleri içeren bir internet sitesi olarak tasarlanmışsa da aynı zamanda sanayicinin de kendinden bir şeyler bulduğu bir site olarak tasarlandı. Bunu kurarken şunu düşündük; Eğer bir gün Eskişehir sanayisinin bir lobisi oluşacaksa, bunu yüksek sesle, isteklerini yerine getireceği bir platformda bu şekilde verebilirdik. ESO Haber bu açıdan önemliydi. ESO Haber kurulduğu itibariyle ilk ay itibariyle aylık tıklanma reytinglerimiz 3-5 bin civarındayken şu an bu rakamlara günlük ulaşmış bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Şahin, iş arayanların ilgilendirecek portal içinde bulunan ortak insan kaynakları platformunun CV havuzu ve ESO Kariyer bölümlerinden de bahsederek, “Bununla birlikte ortak insan kaynakları platformu oluşturduk. Bu platform iki aşamadan meydana geliyor. Bir tanesi CV havuzu, bir tanesi de ESO Kariyer. Yapılan toplantılarda hepimizin ortak şikayetleri çalışan bulamama hususundaydı. Buna bir tedbir alma mecburiyeti vardı ve ‘Bu Sanayide İş Var’ sloganıyla yola çıktık.Şu an için 77 muhtarlıkta broşürlerimiz çalışmak isteyen insanlara dağıtılmakta." dedi. Portala üye girişi ile girdiklerinde sanayicilerin bu CV'lere kolaylıkla erişebileceklerini belirtti. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.