'Halka değmeyenler' ayıklanacak

Belediyeler, bakanlıklar ve kamu kuruluşları aracılığıyla dağıtılan sosyal yardımlarla ilgili İktidar Partisi bir çalışma başlattı.

'Halka değmeyenler' ayıklanacak
'Halka değmeyenler' ayıklanacak Baran Tezdönen

Mükerrer olan, suiistimal edilen ve halka değmeyen” sosyal yardımlar ayıklanacak. AK parti Sosyal İşler Başkanlığı, akademisyenler ve uzmanlardan oluşan bir ekip kurdu ve bu ekiple birlikte, bunların ‘yönetilebilir ve gerekli’ olanlarını belirleyecek.

AMAÇ DIŞI KULLANIM
Bazı belediye ve kurumlarda suiistimal edilen ve amacı dışında kullanılan sosyal yardımların önlenmesi için çalışma yapılıyor. Yalnızca belediyeler değil, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili sosyal yardımların envanteri çıkarılacağı söyleniyor.Böylece halka değmeyen ve beklenen sonucu vermeyen yardımların sona erdirilmesi, mükerrer olanların ayıklanması ve suiistimallerin önlenmesinin amaçlandığı söylendi.

ENVANTER ÇIKARILACAK
Edinilen bazı biligilere göre, AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı, tüm kamu kurumlarınca dağıtılan sosyal yardımların envanterini çıkartmaya karar verdi.Bu görev,  uzmanlar ve akademisyenler tarafından yürütülecek. Sosyal yardımların devlet bütçesine maliyeti, gereliliği ve önemi, yararına ilişkin öncelikler belirlenecek ve İhtiyaç olmayan ve amacı dışında kullanılan sosyal yardımların kesilmesini öneren rapor hazırlanacağını belirtti.

BAŞLICA YARDIMLAR
Başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere, belediyeler,kamu kurumları ve STK’lar tarafından çok sayıda sosyal yardım yapılmakta. Sosyal yardımlar; aile yardımı,sağlık yardımı, afet yardımı, acil durum yardımı, terör zararı yardımı yaşlılık yardımı, evde bakım yardımı, eğitim yardımı, engellilere yönelik yardım, özel amaçlı  gibi ana başlıklarda toplanıyor ve her bir yardımın altında birden fazla yardım çeşidi bulunuyor.

sosyal yardım halk
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1