Kamuda yeni dönem ! Memurlar çalışma saatlerini kendi ayarlayacak

Yeni Ekonomi Programı'nda belirtilen esnek çalışmanın ayrıntıları açıklanıyor. Hizmetin özelliğine göre memurlar çalışma saatlerini kendi ayarlayacak. Kamu personelleri isterlerse bir günlerini boşaltabilecekler.

Kamuda yeni dönem ! Memurlar çalışma saatlerini kendi ayarlayacak
Kamuda yeni dönem ! Memurlar çalışma saatlerini kendi ayarlayacak Fırat

Yeni Ekonomi Programı ile birlikte kamu personeli yeni çalışma dönemine giriyor.Hizmetin özelliğine göre kamu çalışanları 'esnek çalışma' uygulayabilecek. Memurlar hangi saatlerde çalışacağını kendileri belirleyecek.

Edinilen bilgiye göre, ABD, Avrupa ülkeleri ve OECD ülkelerinin,  büyük bölümünde kamu kurumlarında uygulanan esnek çalışma modeli Türkiye'de de uygulanacak. Yaklaşık 2.5 milyon memuru ilgilendiren, hizmetin özelliğine göre uygulanacak esnek çalışma modelleri belirlenecek.

Memurlar haftalık doldurmak zorunda olduğu 40 saatlik mesai süresini nasıl tamamlayacağına kendisi karar verebilecek. İşin en yoğun olduğu 10.00-12.00 ile 13.00-15.00 saatleri arasında tüm memurlar mesaide olacak. Bu saatler dışında kalan mesai saatlerini kendi belirleme hakları olabilecek.

İSTEDİĞİ GİBİ DOLDURACAK

Örneğin isteyen sabah 08.00'de işe gelip 21.00'de işten çıkabilecek. Bu saatler arasında toplam 12 saat çalışmış olacak. Doldurması gereken 40 saatin 28 saatini diğer günler doldurabilecek.Memurlar isterse bir gününü de boşaltabilecek. Günlük 10'ar saatlik mesailerle 4 gün çalışıp bir günü de boş bırakabilecek. 

Mesai yapmasına gerek duyulmayan memurlara da evde çalışma izni verilecek.Belirlenen hizmet grupları mesailerini işlerini aksatmamak, zamanında tamamlamak kaydı ile evinde tamamlayabilecek.

 

 

 

 
Memur Ekonomi Programı esnek çalışma
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1