Okullara personel aranıyor, en az 2 bin 950 TL maaş alacaklar

Duyurulan ilanlara göre MEB okullarına 693 işçi alımı yapıyor.

Okullara personel aranıyor, en az 2 bin 950 TL maaş alacaklar
Okullara personel aranıyor, en az 2 bin 950 TL maaş alacaklar Gizem Zalimalioğlu

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okullara istihdam sağlanacak. Yayımlanan ilanda 693 gibi bir rakam ile personel alımı yapılacağı ve ilgili şartlar duyuruldu. Böylelikle okullarda bakım, onarım ve temizlik çalışanı eksikliği tamamlanacak. Böylece yüzlerce kişi ailesinin geçimine ve evine bakabilecek duruma gelecek.

Okul temizlik personelleri ne kadar maaş alıyor?

Alınan personelin belirli şartlara uygun olması mühim, bunun yanı sıra 2018 yılına girerken düzenlenen işçi maaşlarında, okul hizmetlisine yüzde 4 zam yapılmıştı. Buna bağlı olarak alınan temizlik, bakım ve onarım personeli maaşı bilinen üzere 2 bin 950 liradan başlayarak, neredeyse 3 bin TL'yi buluyor.

Ayrıca yeni yılın yaklaşması ile birlikte okul hizmetli personellerinin maaşında bir değişiklik olur mu, sorusu kafaları kurcalıyor. Devlet ve özel kurumlarda çalışan temizlik ve işçi çalışanlarının maaşlarında bu yıl yapılan değişiklik yeterli oldu mu, vatandaşlarca irdeleniyor. Geçimine katkı da bulunamayan, yeterli olmadığını dillendiren vatandaşın bu durumu ilgililer tarafından incelemeyealınacaktır.

Nasıl başvuru yapılır?

Adayların ve başvuru yapmak isteyen yüzlerce kişinin alımı TYP üzerinden ulaşılabilecek şartlara bağlıdır. İlgililerin İŞKUR'a üye olup, TYP sitesini ziyaret ederek, ilanlar kısmından MEB'in duyurusuna ulaşmaları ve eğer şartlara uygunlarsa alım yapan yerler hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. İŞKUR'un il ve ilçe müdürlüklerinden de bilgi alabilecekleri konu hakkında İŞKUR üyelikleri yoksa başvuru için tam bilgiye ulaşamayacakları duyurulmuştur.

 

 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
5 İlde 31 Mart Seçim Anketi
5 İlde 31 Mart Seçim Anketi
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü