'Renault' otomobilde ilk tercih oldu

Türkiye'de otomobil satışında TÜİK verilerine göre trafiğe kayıtlı araç sayısında Renault en çok tercih edilen oldu. Bu istatistik geçen dönemin aynı ay'ı ile karşılaştırılarak sonuçlandı.

'Renault' otomobilde ilk tercih oldu
'Renault' otomobilde ilk tercih oldu Baran Tezdönen

Türkiye'de Fransız marka olan Renault otomobiller arasında en çok tercih edilen araba oldu. İkinci sırada Volkswagen, üçüncü sırada ise bu sene olan atağıyla Hyundai oldu. Sayısal verilere göre yılın en çok tercih edilen markası olarak kendi rekorunu kırdı. Tek rakibi yine kendisi oldu. 

RENAULT İLK SIRADA YER ALDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre , ocak-temmuz trafiğe kaydı olan otomobiller arasında  en çok tercih edilen marka oldu. Geçen dönem aynı aynın rakamsal değerlerine göre TÜİK verileri doğrultsunda 21 milyon 763 bin 103 olan satış yüzde 4.45 aratarak 22 milyon 731 bin 759'a yükseldi. Fransız marka Renault ilk sırayı kaparak kendi rekorunu kırdı. Tercih edilen oldu. 

SATIŞTA İLK ÜÇ BELLİ OLDU

Geçen yıla oranla aynı ayda trafiğe kaydı yapılan otomobiller arasında yüzde 18,3 ile Renault, yüzde 11 oranla Volkswagen ve bu seneyi yükselişle tamamlayan yüzde 7'den yüzde 8,2 oranına yükselen Hyundai oldu. Yılın 7 ay toplam verileri bu şekilde sonuçlandı. Renault ilk sırada yer alırken Valkswagen satışlarında düşüş gerçekleşti. Hyundai ise yükselişe geçti.

Renault Volkswagen Hyundai
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de kungfu sporcusunun işlediği 3. cinayet ortaya çıktı
Kayseri'de kungfu sporcusunun işlediği 3. cinayet ortaya çıktı
Kırıkkale'de yaşayan yaşlı kadın ölü bulundu
Kırıkkale'de yaşayan yaşlı kadın ölü bulundu