Yerli üretim logosu tanıtım toplantısı oldu

Son zamanlarda kendi içimizde yerli üretimi amaçlayan devlet politikaları haksız fiyat artışını engelleyip kendi ülkemizde yetiştirilen milli ürünlerimizi etiketlemeyi hedefledi. Türkiye’de yetiştiğini anlaşılacak olan logo ve işaret kullanılması öngörüldü. Yerli üretim logosu toplantı aracılığıyla tanıtıldı.

Yerli üretim logosu tanıtım toplantısı oldu
Yerli üretim logosu tanıtım toplantısı oldu Dilan Aşar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Yerli Üretim Logosu Tanıtım Toplantısında konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada etiketlerde yeni dönemin başladığını ifade etti. Yerli malını ayırt eden ‘’Yerli Üretim Logosu’’ nu tanıttı. Artık ülkemiz sınırları içinde üretilen ürünleri yerli üretim logosu ile  etiketleyeceğiz ifadelerinde bulundu. Yapılan haksız fiyat artışı ve tespit edilen ürünlerde mevzuata uygunluğun olmaması yerli üretim logo çalışmalarını hızlandırıp bugüne getirdi.  

 

YABANCI FİRMALARIN SINIRLARIMIZDA ÜRETTİĞİ ÜRÜNLER DE YERLİ 

Ticaret Bakanı Pekcan, ‘’Türkiye’de istihdamı sağlayıp, emek harcayan firmalar da aynı yerli logoyu kullanacak. Bize güvenip burada üreten firmayı destekleyip aynı logoyu kullanabilmelerine destek olacağız. Bu ülkede üretilen her ürün yerli üründür ve bu bizim zenginliğimiz olacak. ‘’ dedi.  

ETİKET OYUNU HAREKETE GEÇİRDİ 

Yerli Üretim Logosu tanıtım toplantısında Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ‘’Ürün denetlemeleri yapıldı. 41 bin 821 ürün denetimden geçti. 296 üründe haksız fiyat artışı tespit edilip 680 üründe ise fiyatta mevzuata aykırılık olduğu anlaşıldı. Yetkilerimiz ölçüsünde her türlü tedbiri alacağız. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile stok kontrolleri üzerinde çalışıyoruz. Tespit edilince hemen cezalarını kesiyoruz ’’ dedi.  

Yerli Üretim Logosu Ruhsar Pekcan
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1