Erden Timur PFDK’ya Sevk Edildi

Screenshot_3
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, Sportmenliğe Aykırı Hareket ve Hakem Açıklamaları Nedeniyle PFDK’ya Sevk Edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur’u “sportmenliğe palmibet aykırı hareket” ve “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etti.

Resmi Açıklama Geldi

TFF’den yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hukuk Müşavirliği’nce 20.10.2023 tarihinde Profesyonel palmibet giriş Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir. GALATASARAY A.Ş. Kulübü idarecisi ERDEN TİMUR’un 17.10.2023 tarihinde medyaya yapmış olduğu açıklamalarında yer alan ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca ve ‘hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Bu gelişme, futbol camiasında büyük yankı uyandırdı ve ilerleyen günlerde nasıl bir kararın alınacağı merakla bekleniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver