Erkeklerin Farklı Kadınlara Duyduğu Hoşlanma, Arkadaşlık İhtimalini Artırıyor

image_664b51744d95e
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araştırma Detayları

Bir araştırma, erkeklerin farklı kadınlardan hoşlandıkları durumda onlarla arkadaş olma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Araştırma, üniversite öğrencileri üzerinde gerçekleştirildi ve katılımcılardan potansiyel partnerde aradıkları on özelliği sıralamaları istendi. Bu özellikler arasında fiziksel çekicilik, samimiyet, iş ahlakı, zeka, mizah anlayışı ve gelir bulunuyordu.

Araştırmanın İlerleyişi

Katılımcılardan, karşı cinse ait fotoğrafları çekicilik açısından sıralamaları istendi. Daha sonra erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı düzenlenen hızlı arkadaşlık oturumuna katılan denekler, her etkileşimin ardından yeni arkadaşlıklarını değerlendirdiler. Analiz sonuçları, erkeklerin farklı zevklere sahip kadınlarla arkadaş olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösterdiği belirlendi.

Araştırmacının Değerlendirmesi

Araştırmanın yazarı, San Bernardino’daki California Eyalet Üniversitesi’nden Profesör Kelly Campbell, erkeklerin farklı tercihlere sahip diğer erkeklerle daha fazla bağ kurduğunu belirtti. Profesör Campbell’a göre, erkeklerin çocuk sahibi olmaları durumunda doğan çocukların kendilerine ait olduğundan emin olmaları önemli. Bu nedenle, eşlerini çekici bulmayan erkeklerin arkadaşlarıyla daha yakın ilişkiler kurdukları vurgulandı.

Profesör Campbell, çalışmanın farklı tercihlere sahip arkadaşlar arasındaki evrimsel ilişkiyi test ettiğini ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver