Esenler Otogarı’nda akılalmaz şekilde örülen duvarı çekiçle yıktı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Şehitler Otogarı’nda geçtiğimiz 25 Haziran tarihinde yaşanan olayda meşhur bir turizm firmasının 4 peronundan ikisi, bir grup kişi tarafından bir gece duvar örülerek ortadan ikiye bölünmüştü. Olayın gerisinde firmanın yaklaşık 10 yıldır genel müdürlüğü görevini yaptığı yazıhaneye gelen Bulgaristan uyruklu İvelina Marinova Angelova(30), duvarı yıkmak istemişti. Ama duvarı ören grup, kadına müdahale ederek duvarı yıkmasının engellemişti. Polis ekiplerinin araya girmesiyle taraflar ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülmüştü.

FİRMA SAHİBİ KADIN ÇEKİÇLE DUVARI YIKTI

Olayın arkasında çalışma başlatan Angelova, örülen duvarın yıkılması için yetkili makamlara başvurdu. Otogardaki fazla sayıda firma sahibi ve çalışanın şikayeti üzerinde emniyet güçleri de olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma dahilinde firmaya duvar ören şahıslarında içerisinde olduğu bir grup gözaltına alındı. Kişilerin gözaltına alınmasının gerisinde yaklaşık 5 ay sonradan otogara gelen Angelova ve firma çalışanları dün akşam saatlerinde yıkıma başladı. Fakat afet yapıldığını öğrenen karşısında taraftan bir grup ise yıkımın yapılmasını alıkoymak istedi. Kişilerin Angelova’ya hakaret ve tehditler yağdırmasının arkasında devreye polis girdi. Otogar Polis Merkezine götürülen tarafların burada ifadeleri alındı. İfadelerin alınmasının arkasında yazıhaneye gelen Angelova, eline aldığı çekiçle her zaman duvara vurarak kırmaya başladı. Kapısı kilitli olan diğer 2 peronu da açtıran Angelova, felaket çalışmalarını başlattı.

“SÜREKLİ TEHDİT VE HAKARET ALTINDAYIM”

Durum hakkında konuşan İvelina Marinova Angelova, “Hiç sormadan izinsiz bu duvarı yaptılar. 6 aydan beridir uyumayan gecelerim var. Sürekli ben korkutma ve hakaret altındayım. Ne zamana kadar bu böyle devam edecek bilmiyorum. Biz sadece bilet satmak istiyoruz. Ben yalnızca benim hakkımı korumak istiyorum. Bir grup insan geliyor ’Sen bilet satamazsın’ diyor. Bu yer kimsenin değil, bu yer belediyenin yeri. Bende işletme ruhsatı var yıllarca. Ben yalnızca bilet satış istiyorum” dedi.

(İHA)

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir