ESKİŞEHİR’DE YENİLİKÇİ GENÇ GİRİŞİM

Melihcan Taş
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğrencilik hayatında başlamış olduğu girişimci bir genç olarak kısa sürede ilerleyiş öyküsünü, insan ilişkileri, firmaların idari işleri ve teknoloji, ARGE üzerine ilgisini ve girişimci  sürecini anlatan 23 yaşındaki genç girişimci Melihcan Taş, “Eskişehir’de doğdum. Lise ve Üniversite hayatımda aldığım eğitimler doğrultusunda insani ilişkilerim ve çevresel gönüllülük faaliyetleri organizasyon çalışmalarında bulunmam ve teknoloji arge ile ilgilenmem girişimcilik düşüncem için bana çok iyi fikirler ve tecrübelerim için güzel bir imkan sağladı. Dönüm noktam olarak 2019 yılı içerisinde pandemi döneminin yoğun olduğu bir dönemde insanların evde bir şeyleri öğrenip bunları sosyal sorumluluk bilincini aşılamak ve her şehirden insanların birbirleriyle aynı fikirde olmalarını ve aslında ne yapmak istediklerini sağlamayı hedeflemekti. Girişimimiz sayesinde 81 İl’de Bağımsız bir sosyal içerik platformunda imza atmış ve güzel dostluklarla birlikte tüm herkese bir fayda katabilecek bir girişimde bulunmuş olduk. Bu projenin Araştırma ve Geliştirmesi olarak da yerinegore.com adı altında ki tamamen bağımsız Firmaların dijitalleşmesini sağlamayı hedefleyen ve firmaların lokasyon olarak bulunmasını kolaylaştıracak bu anlamda da Genç Girişimci ve Kadın Girişimcilerin yaptığı çalışmaları gönül rahatlığı ile paylaşacağı bir platform oluşturduk.

BİR PROJE 120 FİRMA VE 800 GÖNÜLLÜ

Projelerimizde çalışan tüm bireylerin en önemli kazancının samimiyet, güven ve insan ilişkileri olduğunun bilincinde olmasıyla birlikte Türkiye’nin 81 İlinde faaliyette ve her dakika artmakta olan bir girişimde kazancı her zaman insan oldu.

“En önemli şey yoldan geçerken bir selam vermek hal hatır sormak”

Bilinciyle başladığımız projemizde şu aşamada 120 Firma ve 32 İl ile birlikte gerçekten güzel bir ivme yakaladı. Farklı şehirlerde samimi ve işletme sahiplerini tanımak çok hoş misafirperverlikleri ise gerçekten yaptığımız projeyi anlamlandırıyor.

Melihcan Taş” “Firmalar’ın eksikliklerini belirleyip onlara yardım etmek ve bunu üniversiteden yeni mezun veya okuyan arkadaşlarımızla beraber yapmamız onlara da bana da bir nebze olsun tecrübe ve bilgi birikimi katıyor.”

Melihcan Taş Kimdir?

Eskişehir’de doğdum. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Mezunuyum ve İkinci Üniversitem olarak da Bilgisayar Programcılığı okumaktayım. Lise ve Üniversite hayatım boyunca okuduğum bölüm ile alakalı ve aldığım uzmanlık, sertifikaları ile birlikte idari işler ve buna bağlı olmakla beraber insan ilişkilerine çok değer veriyorum. Bir yapı ya da bir sistem varsa orada geliştirilecek ve farkındalık yaratacak bir sistem vardır düşüncesiyle birlikte ARGE alanında projeler yazıp insanlara destek olmayı seviyorum. Tüm bu bahsettiğimiz aksiyonların bir araya gelmesiyle de güzel projeler ve firmalara destek olacak güzel farkındalıklar meydana getiriyorum. Gelişen bu dünya da girişimciliğin küçük de olsa bir parçasıyım. Bir gün sizlerle de tanışmak dileğiyle teşekkürlerimi sunuyorum.

Melihcan Taş Sosyal Medya Hesabı

İnstagram : instagram.com/melihcantaas

Bu Yazıya Tepki Ver