Etlik Şehir Hastanesi’nin İlk Yılı 5 Milyon Hasta ve Özel Hizmetler

Screenshot_13
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Etlik Şehir Hastanesi, bir yıl içinde 5 milyon 16 bin hastaya hizmet sunmayı başardı. Hastane Başhekimi Bülent Güngörer, hastanenin birinci yılı dolayısıyla verdiği demeçte, hastanenin bugüne kadar gerçekleştirdiği hizmetleri ve önümüzdeki döneme dair planlarını paylaştı.

Güngörer, “Avrupa’nın en büyük hastanesi olma özelliğine sahip olan Etlik Şehir Hastanesi, 7 farklı hastane, kapalı psikiyatri kliniği, klinik gözlemevi ve il sağlık müdürlüğü ile toplam 1 milyon 22 bin metrekare alanda faaliyet gösteriyor.” dedi.

Bir yıl içerisinde hastanede ortalama günlük 25 bin poliklinik hizmeti verildiği, 860 bin acil servis başvurusunda bulunulduğu ve 11 bin 400 doğum gerçekleştirildiği bilgisini paylaşan Güngörer, özellikle 1024 kesitli tomografi cihazı ve “Cyberknife” teknolojisiyle de birçok ileri tetkik ve tedavi hizmeti sunulduğunu ifade etti.

Güngörer, Kahramanmaraş’taki depremde depremzedelere destek olduklarını belirtti. “2 binin üzerinde depremzede hastamızı kabul ettik. Bunlardan 1200’ü doğrudan deprem nedeniyle zarar gördü.” dedi. Ayrıca, hastanenin Terapötik Aferez Merkezi ve Kemik İliği Nakli Merkezi gibi özel birimlerle 33 hastaya nakil gerçekleştirdiğini belirtti.

Başhekim Güngörer, hastanenin 2024 yılı ve sonrası için hedefinin, sağlıkta kalite standartlarına uygun, çalışan ve hastaların konforunu ön planda tutan bir yaklaşımla ilerlemek olduğunu vurguladı.

Bu Yazıya Tepki Ver