EY Türkiye, ‘Blockchain Desk’ ile blok zinciri teknolojilerinin potansiyeline dikkat çekecek

EY Türkiye denetim, danışmanlık ve vergi alanındaki yönetici ve uzmanların katılımıyla, blok zinciri teknolojilerinin sektörler için barındırdığı potansiyele odaklanacak olan özel ‘Blockchain Desk’ birimini kurdu. EY Türkiye Blockchain Desk, bu alanda sunacağı profesyonel hizmetlerin yanı sıra blok zinciri teknolojilerinin gerçek potansiyelinin tam olarak anlaşılabilmesi için en etkili kullanım olanaklarına yönelik araştırmalar ve özel raporlar hazırlayacak.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık şirketi EY (Ernst & Young), blok zinciri teknolojilerinin sunduğu avantajlara dikkat çekecek ve kurumlara profesyonel hizmetler sunacak olan Blockchain Desk birimini kurdu. EY Türkiye Blockchain Desk son dönemde özellikle kripto para birimleri ile tanınan, ancak güçlü altyapısı ve mimarisi ile çok daha büyük bir potansiyele sahip olan blok zinciri teknolojilerinin iş dünyasında etkili kullanımını teşvik etmeyi hedefliyor. Blockchain Desk, tüketici ürünleri, perakende, enerji, kamu hizmetleri, sağlık, otomotiv, havacılık ve medya gibi birçok kritik sektör de dahil olmak üzere hayatın her alanında blok zinciri teknolojilerinin güçlü ve eşsiz mimarisiyle sunduğu olanaklara dikkat çekmeyi, organizasyonlara bu doğrultuda rehberlik yaparak profesyonel hizmetler sunmayı hedefliyor.

Sistem entegrasyonlarının dinamiklerini değiştirme potansiyeline sahip olan blok zinciri teknolojileri, finans ve ticari operasyonları ekosistem seviyesinde birbirine bağlayarak tedarik zincirlerini entegre ediyor ve dijitalleştiriyor. Tedarikçiler bu sayede büyük organizasyonlar ile özelleştirilmiş sistemlere entegre olmak zorunda kalmadan, üst düzeyde gizlilik ve güvenliğin sağlandığı genel blok zinciri ağı üzerinde standartlaştırılmış uygulama ve token’lar aracılığı ile etkileşime girebiliyor.

EY’ın blok zinciri alanındaki çözümleri, bu teknolojinin sağladığı esneklik, verimlilik ve güvenlik avantajlarını tedarik zincirlerine getiriyor. Böylelikle, tasdik ve tokenizasyon işlemleri ile tedarik zincirinin her halkasında izlenebilirlik ve şeffaflık en üst düzeye çıkartılabiliyor. Şirketler, böylece marka değerini, geliri ve operasyonel performanslarını iyileştirerek uzun vadeli değer elde ediyor.

Blok zinciri teknolojileri, sadece kripto para ve popüler kripto varlıklardan ibaret değil

EY Türkiye Blockchain Desk Lideri Esra Özdemir yeni yapılanma ile ilgili şunları söyledi:

“Blok zinciri teknolojileri finans ve ticari operasyonları ekosistem seviyesinde birbirine bağlıyor ve endüstrilere tedarik zincirlerini hızlı ve etkin bir biçimde entegre ederek dijitalleştirme olanağı sağlıyor. EY bu alandaki çözümlerini sunarak dijital ekosistemlerin gelişimini güven, şeffaflık ve verimliliği teşvik ederek destekliyor. Blok zinciri teknolojileri tedarik zincirleri de dahil olmak üzere akla gelebilecek hemen her endüstri için daha önce mümkün olmayan yıkıcı ve dönüştürücü yenilikler getiriyor. Günümüzde blok zinciri denince dünyada olduğu gibi ülkemizde de akla önce popüler kripto para birimleri ve NFT gibi kripto varlıklar geliyor. Ancak blok zinciri teknolojileri sadece bundan ibaret değil. EY Türkiye olarak Blockchain Desk ile kurumlara bu alanda ihtiyaç duydukları danışmanlık hizmetini sunacak ve başarılı iş sonuçları elde etmeleri yolunda profesyonel hizmetlerimizle destek olacağız. Denetim, Danışmanlık ve Vergi bölümlerimizden yönetici ve uzmanlarımızın oluşturduğu EY Türkiye Blockchain Desk, bu teknolojinin organizasyonlar için en etkili kullanım biçimleri üzerinde araştırmalar gerçekleştirerek raporlar hazırlayacak.”

EY Türkiye bünyesinde faaliyet gösterecek olan Blockchain Desk’te EY Türkiye Denetim Bölümü Kıdemli Müdürü Esra Özdemir, Danışmanlık Bölümü Müdürü Abdulkadir Ayanoğlu ve Vergi Bölümü Uzmanı Ahmet Coşkun görev alacak.

 

EY Hakkında

EY olarak amacımız; müşterilerimiz, çalışanlarımız ve toplum için değer yaratırken aynı zamanda sermaye piyasalarında güvenin ve daha iyi bir çalışma dünyasının oluşmasına katkıda bulunmaktır. Dünya çapında 150’den fazla ülkede, sahip olduğumuz veri ve teknoloji ile hizmet veren ekiplerimizle, denetimde güveni sağlarken müşterilerimizin gelişmesine ve dönüşmesine destek oluyoruz. Bağımsız denetim, danışmanlık, hukuk, kurumsal finansman, strateji ve vergi hizmetlerimizle iş dünyasının karşılaştığı zorluklara yeni çözümler sunacak doğru soruları soruyoruz.

EY adı küresel organizasyonu temsil eder ve Ernst & Young Global Limited’in her biri ayrı birer tüzel kişiliğe sahip olan, bir veya daha çok, üye firmasını temsil edebilir. Sınırlı sorumlu bir Birleşik Krallık şirketi olan Ernst & Young Global Limited müşteri hizmeti sunmamaktadır.

Bu Yazıya Tepki Ver