Fenerbahçe Oyuncusu Yam Madar’a Beşiktaş Maçındaki Yabancı Madde İsabet Etti, Görme Kaybı Yaşıyor

Screenshot_12
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet ile oynanan maçta yaşanan tribün olaylarına dikkat çekerek, oyuncusu Yam Madar’a yabancı madde isabet ettiğini ve kısmi görme kaybı yaşadığını açıkladı.

Kulüp Tepki Gösterdi

Sarı-lacivertli kulüp tarafından yapılan açıklamada, “Bu ortamı oluşturanları ve bunun bir sporcumuzun yaralanmasına sebebiyet verecek noktaya gelmesine rağmen mücadeleyi devam ettiren müsabaka görevlilerini kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Oyuncunun Durumu Netlik Kazanacak

Fenerbahçe, müsabaka sırasında Yam Madar’a isabet eden yabancı maddenin ardından oyuncunun kısmi görme kaybı yaşadığını belirtti. Madar’ın sağlık durumu, ileri tetkiklerin ardından netlik kazanacak.

Fenerbahçe’nin Açıklaması:

“Bilindiği üzere Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Beko’nun 2 Aralık Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynadığı karşılaşmanın ilk yarısında, ev sahibi takım tribünlerinden atılan çok sayıda cisimden bir tanesi sporcumuz Yam Madar’ın kafasına isabet etmiştir.

Bu bölümde soyunma odasına gitmek durumunda kalan oyuncumuz, sağlık ekibimizin müdahalesi ve kendisinin bu yöndeki yoğun isteği sonrasında karşılaşmanın ikinci yarısına devam etmiştir.

Karşılaşma sonrasında sporcumuzda kısmi görme kaybı şikayeti oluşmuştur.

Yam Madar’ın durumu, yapılacak ileri tetkikler sonucunda netleşecektir.

Oyuncumuz Yam Madar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.

Bir basketbol maçında yaşanan tüm bu olaylardan hareketle;

Maçın her anında edilen küfürler bir yana tribünlerden atılan sayısız cisimle de sahadaki tüm bireylerin sağlığını tehdit eden bir ortam oluşmuştur.

Bu ortamı oluşturanları ve bunun bir sporcumuzun yaralanmasına sebebiyet verecek noktaya gelmesine rağmen mücadeleyi devam ettiren müsabaka görevlilerini kınıyoruz.

Asıl ve birincil sorumluluğu, spor alanlarında bu yaşananların hiçbir şekilde olmamasını, oluşması halinde ise ivedilikle son bulmasını sağlamak olan, başta Türkiye Basketbol Federasyonu olmak üzere tüm kişi ve kurumlardan;

Bu ortama sebebiyet veren şahıs ve şahısların tespit edilip gereken cezaların verilmesini,

Benzer utanç verici olayların tekrar etmemesi için en sert tedbirlerin alınmasını ve uygulanmasını bekliyoruz.”

Bu Yazıya Tepki Ver