Gaziantep’teki görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekmişti! İfadesi ortaya çıktı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep’te, 15 Kasım günü 8 Şubat Mahallesinde meydana gelen olayda Emrah Ç., cadde ortasında tartıştığı 8 takvim eşi 3 çocuk annesi Büşra Ç.’yi (24) tekme tokat dövdü. Küçük kızlarının ağladığı olayda şiddete maruz kalan Büşra Ç. olayın gerisinde İstanbul’daki ailesinin yanında giderken, dayak yediği asıl ilişkin bir kişinin cep telefonu ile çektiği görüntüler, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Kadına yönelik bu şiddet olayla ilgili haberin internet siteleri ve televizyonlarda yer almasının arkasında araştırma yapan polis, dün sabahtan saatlerinde Emrah Ç.’yi gözaltına aldı. Benzer sırada İstanbul’da bulunan zorlama mağduru Büşra Ç.’ye de ulaşılarak ifadesi alındı. Sorgulamasında pişman olduğunu söyleyen Emrah Ç., ‘darp’ suçlamasıyla sevk edildiği adliyede adli denetim şartıyla bağımsızlık bırakıldı.

‘İLK KEZ EL KALDIRDIM! FAZLA PİŞMNANIM’

Kamuoyunda yankı uyandıran olayda eşine kuvvet uygulayan Emrah Ç., olay günü eşi ile ailevi nedenlerle tartıştıklarını belirttiği ifadesinde, “Ağız Dalaşı sonrası eşim küçük kızımızı alarak evden dışarı çıktı. Ben peşinden giderek özür dileyip eve dönmesini rica ettim. Büşra kabul etmeyince öfkelendim ve tekme attım. 8 yıldır evliyim ve başta kendisine el kaldırdım, çok pişmanım” dedi.

İstanbul’da ifadesi alınan Büşra Ç. de aynı ifadeler kullandı ve ilk olarak şiddete uğradığını söyledi. Büşra Ç.’nin sıhhat kontrolünde de vücudunda aktif bir darp izine rastlanmadı.

öte taraftan Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı da konuya ilişkin yazılı yorumlama yaptı. Şüphelinin adli teftiş şartıyla özgür kaldığı ve soruşturmanın halen devam ettiği belirli açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“28/11/2019 tarihinde bir kısım sosyal medya hesapları ve internet üzerinden yayın yapan haber sitelerinde yayınlanan ‘Şehitkamil İlçesi, 8 Şubat Mahallesi Anadolu Lisesi’ önünde meydana geldiği anlaşılan ‘Kadına sokak ortasında şiddet’ başlıklı haberlerle ilgili anında soruşturma işlemlerine başlanmış, kayıtlarda da bu yönde bir tatbik bulunmadığı, görüntülerin 3’üncü bir şahıs göre çekilerek paylaşıldığı anlaşılarak görüntülerde yer alan şahısların kimlik bilgileri saptama edilmiş ve temin edilmişlerdir. Soruşturma konusu olayın mağduru B.Ç şikayet ve delillerinin tespiti için 28/11/2019 tarihinde beyanı küskün ifadesinde özetle; Olayın 15/11/2019 tarihinde meydana geldiği, olay öncesi eşi ile ailevi sorunlar nedeniyle tartıştıklarını, durum günü de benzer yönde kavga çıktığını, ağız dalaşı sonrası çocuğunu da alarak evden ayrıldığını, eşinin peşinden gelerek özür dileyip eve dönmesi için ısrar ettiğini, kendisinin kabul etmediğini evlendiklerinden beri ilk defa 1 kere tekme ile vurup tokat attığını, tehdit ve hakarette bulunmadığını, eşinden şikayetçi olmadığını ve 6284 sayılı kanun zarfında herhangi bir koruyucu tedbir talebi bulunmadığını ifade ettiği, sağlık kuruluşunda yaptırılan muayenesinde de aktif bir darp cebir izi tespit edilemediği görülmüştür. Belirsiz şahıs E.Ç.’nin de savunmasında mağdur ile benzer anlatımda bulunduğu, soruşturma safhasında sevk edildiği mahkemece hakkında adli denetim kararı verildiği, soruşturmanın halen devam ettiği, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

(DHA)

Bu Yazıya Tepki Ver

asdas