GoDaddy, bir WordPress e-ticaret sitesi kurmak için gerekli olanları paylaştı

1641550517_Selina_Bieber_01
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçük işletmeler ve girişimciler için güçlü ve etkili bir e-ticaret sitesine sahip olmanın önemini vurgulayan GoDaddy, bir WordPress e-ticaret web sitesi kurmak için gerekli olanları paylaştı.

 

11 Ocak 2022 – Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), internette satış yapmayı planlayan küçük işletmeler ve girişimcilerin kendi e-ticaret web sitelerine sahip olmalarının önemini vurguladı. İşletmelerin ürün ve hizmetlerini satmak için kendi e-ticaret sitelerine sahip olmaları, işlerini farklılaştırmalarına, marka bilinirliğini artırmalarına ve içerik, tasarım, sitenin özellikleri ve genel kullanıcı deneyimi üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarına olanak tanıyor. WordPress’in profesyonel bir e-ticaret web sitesi oluşturmak için en iyi çözümlerden biri olduğunu belirten GoDaddy, işlerini büyütmek ve internette satış yapmak isteyen küçük işletme sahipleri ve girişimcilere yardımcı olmak amacıyla bir WordPress e-ticaret sitesi oluşturmak için nelerin gerekli olduğunu açıkladı.

 

GoDaddy MENAT Genel Müdürü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Gemius Türkiye verilerine göre, Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 95’i bir e-ticaret sitesini ziyaret ediyor.[1] Bu, Türkiye’de e-ticaret yapan işletmeler için çok sayıda potansiyel müşteri olduğunu gösteriyor. GoDaddy olarak, e-ticaret web sitelerinin oluşturulması için modern ve hızlandırılmış bir WordPress çözümü sunuyoruz ve Türkiye’deki küçük işletme sahipleri ve girişimcilere online yolculuklarında ihtiyaç duydukları araçları ve teknik desteği sağlayarak yardımcı olmaya hazırız. Bu yolculuğa atılmadan önce bir alan adı ve hosting planı seçme ve web sitesine SSL sertifikası yükleme gibi temel unsurları bilmek önemli.”

 

Bir WordPress e-ticaret sitesi kurmak için gerekenler şöyle:

 

Alan Adı

Web sitesi oluşturmanın ilk adımı bir alan adı seçip kaydettirmektir ve bu, e-ticaret siteleri için de geçerlidir. Halihazırda kayıtlı bir alan adınız varsa bunu oluşturacağınız e-ticaret sitesinde kullanabilirsiniz. Bir alan adınız yoksa GoDaddy’de istediğiniz alan adını arayabilir ve müsaitse kaydettirebilirsiniz.

 

Hosting Planı

WordPress web siteleri oluşturmak için mevcut farklı hosting planları kullanabilirsiniz ancak GoDaddy gibi hosting sağlayıcıları WordPress web sitelerine özel planlar da sunuyor. GoDaddy’nin, küçük işletmelerin ve girişimcilerin daha hızlı bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmak için dünyanın en popüler e-ticaret çözümü olan WooCommerce’in entegre halde geldiği bir WordPress E-Ticaret Hosting planı bulunuyor. Plan, 50.000’den fazla WordPress eklentisi ve 10.000 temanın yanı sıra arama motoru optimizasyonu (SEO) ve web sitesi yedekleme araçları da içeriyor.

 

SSL Sertifikası

Birkaç yıl önce Google Chrome, SSL sertifikası olmayan web sitelerini “Güvenli Değil” olarak işaretlemeye başladı ve bu, tüm web sitelerinin SSL sertifikasıyla korunma altına alınmasını önemli hale getirdi. Bu, müşteriler kredi kartı bilgilerini, adreslerini ve diğer kişisel verilerini paylaştıkları e-ticaret siteleri için ise daha da önemli. GoDaddy WordPress E-Ticaret Hosting planı uygun bir SSL sertifikası ile birlikte geliyor. Farklı bir hosting sağlayıcısı kullanıyorsanız ve bir SSL sertifikasına ihtiyacınız varsa GoDaddy’nin sunduğu farklı SSL sertifikası çeşitlerini inceleyebilir ve web siteniz için uygun olanı seçebilirsiniz.

 

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver