PUBG alternatifi Apex Legends’ın en önemli sıkıntısı

Respawn tarafından geliştirilen EA bünyesinde olan Apex Legends, kısa bir zamanda PUBG ve Fortnite oyunları ile baş edecek rağbet görerek şok edici bir grafik çizdi. Fakat oyunda önemli bir problem bulunmakta.

PUBG alternatifi Apex Legends’ın en önemli sıkıntısı
PUBG alternatifi Apex Legends’ın en önemli sıkıntısı Cankut Yılmaz

PUBG ile çoğalan Battle Royale serüveni, Fortnite ile ücretsiz gözde bir alternatife kavuştuğu bu dönemde Apex Legends çıkar çıkmaz insanların ilgisini toplamayı başardı. Pubg’de kendine ait ücretsiz bir alternatif üzerinde çalışırken, yeni piyasa sürülen ve free to play olarak adlandırılan Apex Legends, farklı oyunların “en güzel” taraflarını toplayarak yenilenmiş bir Battle Royale oynanışı sundu. Bazı bölümler Overwatch rüzgarlarını bile hissedeceğiniz yapımda ise oyuncuların başına üşüşen ciddi bir sıkıntı bulunuyor. Uzun bir zamandır EA firmasının oyunları ile içli dışlı olanların hiç şaşmadığı bu durum ise oyun içinde ki satışlar.

EA ve satış sıkıntısı

Bahsi geçen EA ise para sıkıntıları mutlaka gün yüzüne çıkıyor. Gerçekten Apex Legens’ta da bu muhabbet farklı olmamış. Konuyu açmadan önce “Free-to-play oyunda satış ne alaka?” diye içinden geçirenler için gerekli bir açıklamada bulunalım. Yapım aynı Fortnite ,PUBG, Overwatch misali benzerlikler barındığı gibi oyun içinde de görüntü amaçlı içerikler satıyor. Oyunda ki kabiliyetinizi etkilemeyen bu eşyalar sadece görünüm özelliklerinizi etkiliyor. Oyuna Savaş Bileti dediğimiz bir uygulamanın ekleneceği duyuruldu. Asıl sorun ise bu kozmetiklerin satış fiyatlarında ortaya çıkıyor.

Apex Legends’ta karakterlerin ve silahların görünümünü kozmetik kaplamalarla değiştirmek mümkün. Ancak oyunda şu ana kadar satılan neredeyse tüm kaplamalar 20 dolara satışa sunulmuş durumda. Çünkü markete şimdilik sadece en üst seviyedeki kozmetik değişimler geliyor ve bunlar da oyun içinde 20 dolara denk gelen 2000 coin‘e satılıyor. Sevgililer Günü için hazırlanan iki kozmetik değişimin ise fiyatlandırmasındaki küçük oyun oyuncuların hoşnutsuzluğunu artırdı. Oyun içi her biri 1100 coin‘e satılan kozmetik değişimlerden birini satın alabilmek için minimum 20 dolar harcamanız gerekiyor. Çünkü markette satışa sunulan minimum coin miktarı 1000 olarak belirlenmiş durumda. Market içindeki bu küçük kurnazlıklarla oyuncuların daha çok para harcamasını hedefleyen EA, şaşırtmayarak bu zamana kadar kullandığı taktiğin aynısını kullanıyor. Oyunculardan yükselen hoşnutsuzluk sonucu firmanın yeni bir adım atıp atmayacağı merak konusu.

Apex Legends’ta karakterlerin ve silahların görünümünü kozmetik kaplamalarla değiştirmek mümkün. Ancak oyunda şu ana kadar satılan neredeyse tüm kaplamalar 20 dolara satışa sunulmuş durumda. Çünkü markete şimdilik sadece e

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor