Eskişehir’de “Duygularla Akıllı Olmak” Konferansı

Eskişehir Makine Mühendisleri Odası Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Duygularla Akıllı Olmak” konulu bir konferans gerçekleştirildi.

Eskişehir’de “Duygularla Akıllı Olmak” Konferansı
Eskişehir’de “Duygularla Akıllı Olmak” Konferansı Can Polat

Makine Mühendisleri Odası, Eskişehir şubesi tarafından organize edilen ve birçok kişinin konuşmacı olarak katıldığı “Duygularla Akıllı Olmak” konulu konferansta Makine Mühendisi Cenk Oskay yapmış olduğu konuşmada çoklu zeka teorisini açıklayarak sayısal zeka ve sözel zeka unsurlarının neler olduğunu anlattı. Cenk Oskay konuşmasında, “Sözel zeka, dilsel kapasite, sosyal kapasite, kişisel kapasite, doğacı kapasiteden oluşurken, sayısal zeka, matematiksel mantıksal kapasite, görsel mekansal kapasite, işitsel kapasite, bedensel, kinestetik kapasiteden oluşur” ifadelerini kullanırken duygu üzerinde de oldukça fazla durdu.

Cenk Oskay, Duyguyu, kendine özgü ruhsal hareket ve hareketlilik olarak tanımlarken duygunun neden önemli olduğunu anlatırken de  "Çünkü duygular kontrolsüz ifade edilebilir, göz ardı edilebilir, öğrenmeyi, ilişkileri, davranışlarımızı, kararlarımızı etkiler. Duygular bulaşıcıdır" ifadesini kullandı.

Cenk Oskay duygu yönetimi ile son olarak “Fark et, adlandır, kontrol et, akışa bırak, izle ve beyan et Tepki değil, yanıt verin. Dışarıya bakan rüya görür, içine bakan uyanır" diyerek sözlerini bitrdi.

eskişehir konferans etkinlik
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor