Almanya’daki tekvando şampiyonasından kupayla döndüler

Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen "WT Presidents Cup Poomsae Europe Region Şampiyonasına” katılan Eskişehir Tepebaşı Gençlik Spor Kulübü ülkeye madalya ve kupalarla döndü.

Almanya’daki tekvando şampiyonasından kupayla döndüler
Almanya’daki tekvando şampiyonasından kupayla döndüler Mehtap Erdoğan

Almanya’da düzenlenen şampiyonaya katılan Eskişehir Tepebaşı Gençlik Spor Kulübü, başarılarına bir yenisini daha ekleme şansını buldu.

"WT Presidents Cup Poomsae Europe Region Şampiyonası” Almanya’nın Stuttgart kentine bağlı Sindelfingen'de gerçekleşti. Şampiyonaya katılan Tepebaşı Gençlik Spor Kulübü oyuncuları madalyaları toplayarak ikincilik kupasını almayı başardı. Bu şampiyona kapsamında Türkiye’nin birçok kulübü birleşti. Birleşen kulüpler Tepebaşı Gençlik Kulübü adına yarışarak ülkeye kupayla dönüş yaptı.

Eskişehirli Antrenör Dilek Karakuyulu yarışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, "Katıldığımız bu maçta; derece alan sporcular, Avrupa şampiyonasına katılma kotası aldığından, zorlu ve kalabalık katılımın olduğu bir maçtı. Çok şükür ki; gittiğimiz şampiyonadan başarıyla döndük. Özellikle güç birliği yaptığımız için ve tek bir kulüp olarak Tepebaşı Gençlik Spor Kulübü altında birleştik. Gittiğimiz için de kupa almayı başardık" ifadelerinde bulundu.

Almanya Tekvando Şampiyonası Eskişehir Tepabaşı Gençlik Spor Kulübü Kupa
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor