Kafatasında onlarca plaka ve plak ile yaşıyor…

İstanbul’da trafik kazası geçirip yaralanan ve sonrasında 17 gün yoğun bakımda müşahede altında kalan ardından 15 beyin ameliyatı geçiren kafasına 26 vida ve 6 plaka bulunan Özge Karakuş sabrı ve inadıyla yaşadı. Üniversiteyi bitirdikten sonra Muğla’da Aktif Beyin Dikkat ve Algılama Merkezi ni açan Karakuş, bunları yaptıktan sonra bir de Mucize adlı kitap yazmaya başladı.

Kafatasında onlarca plaka ve plak ile yaşıyor…
Kafatasında onlarca plaka ve plak ile yaşıyor… Cankut Yılmaz

Muğla nüfusuna kayıtlı Özge Karakuş, İstanbul'da bir caddede 23 Mart 2014 tarihinde karşıdan karşıya geçmeye çalışırken bir aracın çarpmasıyla ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması tanısı konulan Özge Karakuş, 17 gün yoğun bakımda kaldı.

‘’DOKTORLAR BEYİN ÖLÜMÜNE KESİN GÖZÜYLE BAKIYORDU’’

DHA’dan alınan bilgiye göre 4 ay süresince hastanede tedavisi devam eden genç kızın en büyük destekleyenler ise ailesi oldu. 15 kez bıçak altına yatan Karakuş,tedavisi bitince üniversite hayatını da bitirdi. Özge Karakuş herkese açık olan ve bireyin kendi beyin dalgalarını değiştirmeye yardımcı olan öğrenme tekniği ‘neurofeedback’ eğitimini bitirdikten sonra Muğla Menteşe ‘de Aktif Beyin Dikkat ve Algılama Merkezi’ni kullanıma açtı.Doktorlar Yaşamayaz dedi fakat Özge direndi ve şimdi de insanlara umut olmasını amaçladığını Mucize adlı kitabını kaleme aldı.

BAŞINDAN GEÇEN ZOR ANLARI ANLATTI

Kararlı duruşuyla şu andaki halinden memnun olduğunu belirten Özge Karakuş, geçirdiği kötü anları şöyle dile getirdi: ‘’ Karşıdan karşıya geçerken kaza gerçekleşti. Beynimde iki taraflı beyin kanaması tanısı konulduktan sonra tedaviye başlandı.Kazadan sonra 15 kez ameliyat geçirdim.Doktorlar ölecek ihtimaliyle bakıyorlardı.Taburcu olduktan sonra eğitimime devam ettim.Bitirdim.Son kez geçen yılın temmuz ayında operasyona girdim.Başımın içindeki kırılan kemikleri 26 vida ve adet plaka ile sabitledikten sonra başımın ağrıları sona erdi’’ dedi.

İnsanlara yararlı olmak isteğinde olduğunu belirten Karakuş, Kazadan sonra oluşan psikolojik ve fizyolojik birkaç sıkıntılarım için 'neurofeedback' eğitimini aldıktan sonra Muğla'ya kendi memleketime geri geldim. Senelerdir öğrendiğim psikoloji bilgilerini ve 'neurofeedback' yöntemini uygulayarak gereksinimi olan insanlara yardımcı olmak için iş yerimi açtım. İnsanlarımız tekniğin yararlarını öğrendiklerinden sonra destek almak için geliyorlar. İnsanları umutlandırdığımı bilmek gururlu bir şekilde mutlu olmamı sağlıyor" diye konuştu.

Muğla Özge Karakuş trafik kazası
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor