FETÖ kadın yapılanmasına yönelik operasyon

Kayseri merkezli FETÖ kadın yapılanmasına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 9 kişi ekipler tarafından gözaltına alındı.

FETÖ kadın yapılanmasına yönelik operasyon
FETÖ kadın yapılanmasına yönelik operasyon Mehtap Erdoğan

FETÖ’nün kadın yapılanması kapsamında Kayseri merkezli Ankara ve Kütahya illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlar sonucunda 9 kişi gözaltına alındı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmaları kapsamında FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının gizli haberleşme ağı olan bylock programını kullandıkları, örgütün Kayseri kadın yapılanması içerisinde görev aldıkları, FETÖ/PDY adına düzenlenen sohbet toplantısına katıldıkları ve düzenledikleri, Bank Asya Bankasında hesapları olduğu ve hesaplarında artış olduğu belirlenen aralarında polis, ev hanımı, öğretmen gibi çeşitli meslek gruplarından toplam 10 şahsa yönelik Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Kayseri merkezli, Kütahya ve Ankara illerini kapsayan eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan operasyonlar sonucunda S.G., R.G., M.Ü., S.B., D.P., S.G., F.H.Y. ve F.K. ile K.K. isimli 9 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca bir şahsın yakalanması için başlatılan çalışmalar devam ederken, gözaltına alınanlar hakkında işlem başlatıldığı bilgisine ulaşıldı.

Kayseri FETÖ kadın yapılanması
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor