Engelsiz eğitim

Engelli öğrencilerin yaşıtlarından geri kalmamaları ve eğitim alabilmeleri için Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı tarafından başlatılan Eğitim Tokat Projesi çerçevesinde yürütülen Evde Eğitim projesi kapsamında Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, öğrencileri ziyaret etti.

Engelsiz eğitim
Engelsiz eğitim Mehtap Erdoğan

Engelli öğrencilerin evde eğitim alabilmeleri için Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı tarafından başlatılan Eğitim Tokat Projesi çerçevesinde yürütülen Evde Eğitim projesi kapsamında Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, evde eğitim alan öğrencilerden Yeliz Güneş, Ebral Semanur Arı ve Gökay Güral'ı evlerinde ziyaret etti.

Evde eğitim ile ülkemizde eğitimden yararlanamayan insanların faydalanabileceğini belirten kaymakam Üçer, "Evde eğitim gören çocuklarımızın nasıl eğitim aldıklarını yerinde görmek, aldıkları eğitimden memnuniyetlerini öğrenmek ve hem çocuklarımız hem de aileleri ile hal hatır sorup sohbet etmek için bu ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Devletimiz bir çok alanda olduğu gibi eğitimde de imkanlarını seferber ederek her türlü desteği sağlıyor. Siz okula gidemiyorsanız, okul ve öğretmen size geliyor. Evde eğitim hizmeti kapsamında ilçemizde 11 öğrencimiz eğitimlerine evde devam etmekte. Bu ziyaretlerimizde ailelerimiz evde eğitim hizmetten memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bizde onların her zaman yanlarında olduğumuzu kendilerine ifade ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Evde eğitim projesinden yararlanan öğrencinin velisi Kamil Arı ise, "Allah devletimize zeval vermesin emeği geçenlerden Allah razı olsun" diyerek Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız ve diğer yetkililere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Üçer, ziyaretten sonra evde eğitim gören öğrencilere kırtasiye alışveriş çeki hediye etti.

Eğitimde engel yok Evde Eğitim Projesi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor