Parklara işaret dili alfabesi asılıyor

Odunpazarı Belediyesi tarafından engelli bireylerin farkındalığı için yeni bir uygulama başlatıldı. Odunpazarı'nda bulunan parklara işaret dili alfabesi asılacak.

Parklara işaret dili alfabesi asılıyor
Parklara işaret dili alfabesi asılıyor Gizem Zalimalioğlu

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, İşitme Engelliler Derneği Kadın Meclisi ile bir araya geldi. Alladdin Cafe’de gerçekleşen buluşmaya çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Başkan Kurt, vatandaşların dilek ve şikayetlerini dinledi, sohbet esnasında Odunpazarı Belediyesi personellerinden Kadir Demir, Başkan Kurt’un konuşmalarını işaret diline çevirirdi. Başkan Kurt işitme engeli olan çocukların ailelerine güzel haberi böyle verdi. 

İşitme engelli çocuklar için özel kreş açmayı planladıklarını söyleyen Başkan Kurt, “Ben belediye başkanı olduğum günden beri Odunpazarı Belediyesi’nde işitme engelli bireyler için özel çalışmalar yaptık. Şu anda Odunpazarı Belediyesi personelinin çoğu işaret dilini biliyor. Her birimden en az bir kişinin işaret dili öğrenmesini istedik. Bunu daha da geliştirmemiz gerekiyor. İşaret dilinin alfabesini büyüterek parklara asacağız. Meraklısı gelsin, görsün öğrensin. En azından böyle bir dünyanın olduğunu anlasın” diye belirtti. 
Başkan Kurt, işitme engelli çocukları unutmadıklarını, onlar hakkında da çalışmalar yapacaklarını söyledi. Odunpazarı’na önümüzdeki 5 yılda 100 kreş açacaklarını ve bu kreşlerden birinin işitme engelli çocuklar için olmasını düşündüklerini ifade etti. 

Buluşmaya katılan kadınlar, engelli bireyler ve kadınlar için yaptığı çalışmalar nedeniyle Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti. Kadın Meclisi, Odunpazarı’nda kadınlar için yaptığı çalışmalardan dolayı Başkan Kurt’a teşekkür plaketi takdim etti.

Odunpazarı Belediyesi Kazım Kurt Eskişehir
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor